Сонячні дахи забезпечать чистоту повітря 

Повітря це основа життя

Життя і активна діяльність людей безпосередньо залежить від чистоти навколишньої атмосфери. Ось деякі цифри: середньостатистична людина споживає близько 2-х літрів води і 1 кг їжі на добу. Повітря ж потрібно приблизно 25 кг, а якщо людина протягом дня займається спортом, то ця цифра доходить до 120 кг! Звідси можна зробити цілком логічний висновок: здоров’я людини значною мірою залежить від чистоти повітря. Якщо воно забруднене різними викидами, наслідки не змусять себе чекати – це і скорочення життя в цілому, і різні захворювання, наприклад ракові.

Повітря може зіпсується багатьма шляхами – це котельні (в тому числі і невеликі приватні установки), вихлопи машин, промислові опалювальні печі. Все це завдає величезної шкоди екологічній обстановці і людям, які живуть поруч. Якщо використовується газоподібне паливо, то при спалюванні воно виділяє окис азоту, чадний газ, діоксид сірки. Ці речовини можуть завдати значної шкоди, навіть якщо вони містяться в повітрі в невеликій концентрації. Наприклад, спалювання природного газу обсягом в 1000 кубічних метрів призводить до появи 2,5 тонн різних шкідливих речовин.

Як ми вбиваємо себе

Найбагатша природа України здавна була надбанням цього краю, краса її густих лісів і неосяжних степових просторів оспівувалися поетами. Але зростання міст і розвиток промисловості привели до сильного забруднення повітря. Особливо страждають від нестачі чистого повітря жителі Дніпропетровська, Києва, Харкова, Запоріжжя та Кривого Рогу. На жаль, Бурштин, Львів та Івано-Франківськ теж можна зарахувати до цього списку. В даний час міста активно розвиваються, будуються, але кожен заново змонтований газовий котел вносить свій досить відчутний внесок у забруднення навколишнього середовища. Тільки один приклад: нагрів 100 літрів води з 15 до 70 ° С супроводжується викидом в атмосферу 2 кг шкідливих речовин. Так неухильно, день за днем, рік за роком триває повільне отруєння природи і людей, адже згубний вплив таких викидів на навколишнє середовище і здоров’я помітно не відразу. Можливо, коли згубний ефект від такого бездумного ставлення до навколишнього середовища стане очевидний, вже буде неможливо щось виправити!

Фахівці стверджують, що якщо жінка в період вагітності проживала в регіоні, де повітря забруднене викидами, для неї ризик передчасних пологів зростає на 25%. Особливо небезпечно для вагітної жінки дихати забрудненим повітрям під час першого триместру або останніх тижнів вагітності.

В даний час у великих містах по всьому світу концентрація шкідливих речовин в повітрі в 15-20 разів перевершує всі допустимі норми. Варто задуматися, що чекає нас і наших дітей в майбутньому, якщо забруднення навколишньої атмосфери триватиме такими темпами!

 

Невже потрібно втікати на курорти?

Беручи до уваги сучасну екологічну обстановку, люди все частіше прагнуть відпочити і зміцнити своє здоров’я далеко від великих міст і промислових зон. З кожним роком зростає кількість бажаючих відвідати саме ті курортні зони, де проявляється турбота про екологічну обстановку в цілому і про чистоту повітря зокрема.

Багато курортів в такій ситуації роблять правильний вибір, вкладаючи кошти в поліпшення екології. Такий підхід підвищує туристичну привабливість курорту, інвестовані кошти швидко окупаються, прибуток збільшується. Навпаки, зони відпочинку, де питанням стану навколишнього середовища не приділяється належної уваги, починають відчувати відтік клієнтів, і в перспективі ризикують збанкрутувати.

Чи існує спосіб ефективно і економічно вигідно скоротити викиди шкідливих речовин в повітря?

Так, існує – це використання вакуумних сонячних колекторів, які відносяться до поновлюваних джерел енергії!

Використання всього одного вакуумного колектора матиме наступний ефект:

  • за рахунок сонячної енергії, яка є екологічно чистою, в літні період можна забезпечувати нагрівання до 100% необхідного обсягу гарячої води, протягом усього року – до 80%
  •  в період з травня по вересень газовий котел не використовується зовсім, внаслідок чого викиди шкідливих речовин в атмосферу скорочуються на 1500 кг на рік

Отже, встановлюючи сонячні колектори, ви не тільки економите власні кошти щомісячно, але і рятуєте землю від екологічної катастрофи.

© 2019 Smarty.