8 фактів про світлодіоди про які ви не знали

Енергоаудит Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ

Компанія Philips Lumileds розробила LUXEON S1000 – комерційний світлодіодний продукт, що використовується для освітлення вулиць та автостоянок.

Ця стаття присвячена ефективному освітленню. Прочитайте ці факти про світлодіоди та переконайтеся, що ви знаєте про них все.


Цікаві факти про світлодіоди

1. Світловипромінюючий діод або світлодіод – це тип твердотільного освітлення, який використовує напівпровідник для перетворення електрики в світло. Сьогоднішні світлодіодні лампи можуть бути в шість-сім разів енергоефективніші, ніж звичайні лампи розжарювання, і скоротити споживання енергії більш ніж на 80 відсотків.

2. Високоякісні світлодіодні лампочки можуть мати термін служби 25000 годин або більше, тобто вони можуть працювати в 25 разів довше, ніж традиційні лампочки. Це виходить більше трьох років, якщо вони будуть працювати 24 години на добу, сім днів на тиждень.

3. На відміну від ламп розжарювання, які виділяють 90% їх енергії в якості тепла, світлодіоди використовують енергією набагато ефективніше, з невеликою втратою тепла.

4. Від світлофорів та світла гальм транспортного засобу до телевізорів та дисплеїв, світлодіоди використовуються у широкому діапазоні завдяки своїм унікальним характеристикам, включаючи компактний розмір, легкість обслуговування, стійкість до пошкоджень та здатність фокусувати світло в одному напрямку замість того, щоб розсіювати його навсебіч.

5. Світлодіоди не містять ртуті, і недавнє дослідження у галузі енергетики визначило, що світлодіоди мають значно менший вплив на навколишнє середовище, ніж лампи розжарювання. Вони також мають перевагу над компактними люмінесцентними лампами (КЛЛ), які, як очікується, стануть популярнішими протягом найближчих років, оскільки світлодіодні технології продовжують постійно вдосконалюватися.

6. Департамент енергетики США розпочав фінансування твердотільних освітніх досліджень в 2000 році. Деякі з найбільш успішних проектів включають розробку нових способів використання матеріалів, виявлення більшого світла та вирішення основних технічних проблем.

7. Перший світлодіод із видимим спектром був винайдений Ніком Холлоняком-молодшим, коли той працював в компанії GE в 1962 році. З тих пір ця технологія швидко розвивалася, і витрати сильно впали, зробивши світлодіоди життєздатним освітленням. У період з 2011 по 2012 рік світові продажі світодіодних лампочок збільшились на 22 відсотка, тоді як вартість 60-ватного еквівалента світлодіодної лампи скоротилася майже на 40 відсотків. До 2030 року, світлодіоди складуть 75 відсотків усіх продажів ламп освітлення.

8. У 2012 році в США було встановлено близько 49 мільйонів світлодіодів, що дозволило заощадити близько 675 мільйонів доларів на річні витрати на енергію. Переключення повністю на світлодіодні ліхтарі протягом наступних двох десятиріч може заощадити 250 мільярдів доларів США на енергоносії, зменшити споживання електроенергії для освітлення майже на 50 відсотків.


Хочете дізнатись більше про різні варіанти освітлення? Ознайомтеся з нашими порадами, щоб дізнатись про вибір освітлення, що заощадить вам гроші, коли слід вимкнути світло та багато іншого. Використовуйте багато інших засобів для заощадження енергії – скористайтеся послугами Energy Consulting. Тепловізійна зйомка, енергоаудит та енергоменеджмент за доступними цінами.

© 2019 Smarty.