Автомобілі та шкідливі викиди в атмосферу

Енергоаудит Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ

Яка їзда забирає бензин, коштує грошей, виробляє шкідливі речовини, але ще нікуди вас не доставляє? Це холостий хід автомобіля! І все ж, щороку ми витрачаємо тонни палива на простоюванні своїх транспортних засобів.

У будь-який час, коли автомобіль не рухається, він працює на холостому ходу. У цьому стані, економія палива автомобіля рівна нулю. Хоча багато людей вважають, що перезапуск двигуна занадто часто зношує стартер, ця ідея – це просто черговий міф.


Як уникати холостого ходу

Хоча водії не можуть уникнути деякої кількості холостого ходу, наприклад, їдучи в заторі, ви можете обмежити його в багатьох ситуаціях. Водії легкових автомобілів повинні вимикати двигуни, якщо їх зупиняють більше як 30 секунд. Вибираючи пішу ходу в ресторани і банки, а не використовувати авто, безсумнівно, допоможе покращити економію палива, зменшити викиди та підвищити рівень вашого добробуту. Або придбання гібридного електричного транспортного засобу, який вимикає двигун при зупинці.

Великогабаритні транспортні засоби, такі як автобуси та вантажні автомобілі, викликають ще більше забруднення, коли вони простоюють, ніж легкові. Більшість великих транспортних засобів працюють на дизельному паливі та виробляють набагато більше забруднюючих речовин, ніж автоцистерни. Незважаючи на те, що нові дизельні транспортні засоби є чистішими, ніж коли-небудь, старі транспортні засоби виділяють велику кількість монооксиду вуглецю (CO), оксидів азоту (NOx), твердих частинок, летких органічних сполук (ЛОС), вуглеводнів та оксидів сірка (SOx).

Ці забруднювачі погіршують серцево-судинні та дихальні хвороби, такі як хвороби серця, астма та бронхіт. Особливо важливо скоротити забруднення дизелю поблизу шкіл, у містах та в економічно незахищених районах. Діти, чиї організми все ще розвиваються, набагато більш сприйнятливі, ніж дорослі, до ураження. Міські та малозабезпечені райони часто мають на своїх вулицях більше вантажівок та автобусів, ніж приміські регіони, що спричиняє збільшення загального забруднення.

Зменшення холостого ходу у великих транспортних засобах може бути дещо складнішим, ніж для легкових, але це все-таки можливо. Шкільні автобуси та вантажні автомобілі є двома найпоширенішими важкими транспортними засобами, які регулярно працюють.

Шкільні автобуси часто простоюють біля школами, а водій чекає, коли закінчаться заняття. Проте водії повинні вимикати двигуни, як тільки вони закінчать посадку та висадку пасажирів та обмежують час їх прогріву до 5 хвилин або менше. У холодну погоду, автобуси можуть використовувати нагрівачі, які не вмикаються від двигуна. Ці нагрівачі використовують лише 1 склянку палива за годину, на відміну від 1,8 л на годину, що використовується для холостого ходу. Навіть така дрібниця може зробити велику різницю!

Для далекобійників є ще більш складні проблеми, оскільки транспортні засоби часто простоюють з увімкненим двигуном, щоб водіям було комфортно, коли вони сплять або під час періодів відпочинку. Однак можна встановлювати допоміжні енергоблоки, які встановлюються на вантажівці та забезпечують обігрів та охолодження без роботи двигуна. Крім того, деякі зупинки вантажних автомобілів мають підрозділи електрифікації, які дозволяють водіям підключати свої транспортні засоби та запускати необхідні їм прилади.

На щастя, скорочення простою набагато простіше для більшості з нас. Просто пам’ятайте: поверніть ключ та вимкніть двигун.


Звертайтеся до компанії ІННІТІ Енерджі Консалтинг та замовляйте комплексне обстеження будівель. Доступні послуги енергоаудиту, тепловізійної зйомки та утеплення. Для більш детальної інформації та консультацій звертайтеся до нас по телефонах вказаних на сайті, або пишіть нам на пошту.

© 2019 Smarty.