Ефективне використання батарейок

Енергоаудит Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ

Про щасливі свята мріють всі! Незалежно від того, які свята ви святкуєте в грудні, можливо, ви отримаєте подарунки від когось. Так, навіть якщо подарунків буде зовсім мало, у вас вдома точно є безліч приладів, для яких, ймовірно, потрібні батарейки. Це і пульти, годинники, іграшки, телефони та ще багато корисних речей.

Коли ви були набагато молодшим, батарейки були одним з найважливіших елементів Різдва. Ви отримували багато іграшок, і до них ще треба купити купу елементів живлення. І хоча в шухляді завжди був невеликий запас, практичніше використовувати будь-якого типу акумулятори.


Батарейки: користь та шкода

Що краще використовувати: звичайні одноразові батарейки чи акумулятори? Так, останні значно дорожчі, але мають можливість заряджатися через зарядний пристрій. Тож, давайте, розбиратися і розглянемо, чи є акумулятори альтернативою?

ENERGY STAR® має список сертифікованих продуктів, а також цілий ряд речей, від продуктів, що мають вбудовані акумуляторні батареї, до зарядних пристроїв для фактичних батарей (наприклад, типу AA). Тому, якщо ви купуєте прилад, використання якого потребуватиме багато батарейок, можливо, ви захочете подивитися на придбання деяких акумуляторних батарейок та зарядного пристрою для них. Це є більш ефективний варіант, ніж просто придбання 16-пакетів батарейок АА, і використання їх за місяць, тому варто поцікавитися!

Найпоширенішим класом портативних акумуляторів сьогодні є літій-іонні моделі, що використовуються в будь-який портативній і переносний техніці. Для тривалого зберігання акумулятор рекомендується підзарядити/розрядити до 40-50% його ємності та зберігати при температурі повітря плюс 5 градусів (в шафі, комоді, ящику столу). Кількість циклів заряджання для літієвих батарей коливається в межах 500-1000 циклів, що трохи поступається даними нікелевим акумуляторам. З іншого боку, менша кількість циклів забезпечує кращу працездатність та ефективну роботу.

Але що ж тоді такого шкідливого є в батарейках? Це в першу чергу неправильна утилізація батарейок. Зараз в багатьох великих магазинах встановлено спеціальні ємності для збору відпрацьованих батарейок. Зберігати старі батарейки вдома дуже небезпечно, так як вони починають виділяти шкідливі речовини в повітря. Якщо така батарейка потрапить у відкритий грунт, всі ці важкі метали (ртуть – один з найнебезпечніших важких металів, що має здатність накопичуватися) потрапляють в грунтові води. Не можна також спалювати батарейки, це в першу чергу небезпечно, а в другу – всі ці шкідливі речовини потраплять в повітря. Пам’ятайте про ці правила, перед тим як викинути відпрацьовану батарейку.


Цікавитесь питаннями відновлюваної енергетики або як заощаджувати на комунальних платежах? Компанія ІННІТІ Енерджі Консалтинг пропонує вам комплекс рішень з енергозбереження: енергоаудит, утеплення, гідроізоляцію та багато іншого. Для більш детальної інформації та консультацій звертайтеся до нас по телефонах вказаних на сайті, або пишіть нам на пошту.

© 2019 Smarty.