Економія електроенергії та гарячої води

Енергоаудит Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ

Використання водонагрівача складає майже 17 відсотків від споживання енергії в домашніх умовах, він споживає більше енергії, ніж всі інші побутові прилади. Більш детальну інформацію про водяні обігрівачі можна дізнатись з публікації.

Щоб допомогти вам економити гроші за рахунок економії енергії, ми відповідаємо на нові запитання, які часто виникають у звичайних мешканців.

Гаряча вода стала важливою складовою для нашого повсякденного життя – від миття рук до чищення посуду та прання одягу, – збільшуючи рахунки за енергію. Ось чому ця тема є актуальною і цікавою для багатьох людей.


Питання-відповіді:

Яка найлегша річ, яку ви можете зробити, щоб скоротити рахунки за воду (особливо у старих будівлях)?

Найпростіше, що ви можете зробити, – це змінити свою поведінку – вимкніть воду коли чистите зуби, користуйтеся душем замість прийняття ванни. Інша зміна, яка має великий вплив, полягає у тому, що вимикати ваш водонагрівач, коли ви знаходитесь далеко від дому протягом тривалого часу.

Наступна найдешевша річ, щоб зробити невеликий крок до економії: ізолюйте резервуар гарячої води та встановіть економні світильники над умивальником і в душі.

Нарешті, найдорожче оновлення – це замінити старий неефективний водонагрівач на новий високоефективний варіант. Варіанти включають високопродуктивний резервуар для зберігання води та миттєві водонагрівачі, водонагрівачі теплових насосів та сонячні водонагрівачі.


Який тип водонагрівача кращий: проточний чи бойлер з резервуаром?

Проточний водонагрівач нагріває воду за один прохід (або моментально) без резервуара і не має втрат енергії в режимі очікування, пов’язаних з водонагрівачами для зберігання води.

Миттєві водонагрівачі є більш ефективними, ніж водонагрівачі для зберігання нагрітої води. Це пояснюється тим, що вони використовують більшу частину спожитої енергії для зберігання повністю нагрітих баків, і вони зазвичай оцінюються за більш високими експлуатаційними показниками. Важливо мати на увазі, що водонагрівачі без нагріву вимагають більшого розміру газової труби, оскільки вони застосовують набагато більше тепла для миттєвого нагрівання, що може значно збільшити витрати на встановлення.


Чи є гібридний водяний обігрівач теплового насоса більш ефективним, ніж газовий або електричний водонагрівач?

Це залежить від ряду факторів, включаючи кількість використаної води, частоту використання та спосіб порівняння цін на електрику та газ у вашому регіоні. Проте, як правило, водонагрівачі теплових насосів, які є більш ефективними, мають порівнянну ефективність для миттєвих газових водонагрівачів і набагато більш енергоефективні, ніж миттєві електричні водонагрівачі.


З якою встановленою температурою водонагрівач є найбільш енергоефективним?

Як правило, найефективніша температура водонагрівача є найнижчою температурою для забезпечення необхідної гарячої води. Для більшості будинків це 50 градусів, оскільки в посудомийних машинах тепер вбудовані підігрівачі для того, щоб підняти температуру до необхідної та для стерилізації посуду. Умивальники потребують лише 40градусів гарячої води для миття рук. Локалізовані нагрівачі лише для окремих раковин повинні бути встановлені до цієї температури.


Чи є більш доступна альтернатива сонячним батареям, коли мова йде про використання відновлюваної енергії для нагрівання води?

Сонячне теплове водопостачання (використовуючи тепло від сонця) є найдорожчою та енергоефективною альтернативою відновлюваної енергії для водяного опалення. Це тому, що відновлювані електричні системи, такі як сонячна електрика та енергія вітру на місці, мають значні втрати енергії при перетворенні електроенергії на тепло. Завдяки нагріванню сонячної термальної води існує безліч варіантів, і найкращий вибір для вас залежить від вашого місцевого клімату та архітектурних факторів.


Хочете більше дізнатись про водонагрівачі? Ознайомтесь з інформацією в нашому блозі.
Щоб дізнатися більше про те, як заощадити електроенергію вдома та використовувати менше гарячої води, звертайтеся до Energy Consulting. Працюємо по Львівській, Івано-Франківській та Тернопільській областях, також можливі індивідуальні замовлення в інших регіонах України.

© 2019 Smarty.