Економія води в приватному будинку

Енергоаудит Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ

Економія води безпосередньо стосується економії енергії. Якщо вода, яку ви використовуєте в будинку, повинна бути викачана з землі електричним насосом: отже, чим менше води ви використаєте, тим менше часу повинен працювати насос, і менше електроенергії використовується. Це стосується також і міських водопостачальників – там також використовується багато електроенергії, що використовується для постачання питної води в місто та очищення стічних вод.


Економія води

Для початку можна на крани у ванній та кухні встановити на змішувачі аератори. Це прості пристрої, які знижувати інтенсивність струменя води, що допомагає скоротити кількість використаної води (і електрики). Також намагайтеся запам’ятати, що потрібно вимкнути воду, тоді коли ви миєте руки або чистите зуби, а не безпосередньо використовуєте воду.

Можна також оцінити додаткову дистанцію, яку повинна подолати вода – не тільки з насоса свердловини в будинок (незначна глибина криниці, плюс горизонтальна відстань від свердловини до будинку), а також з резервуару під тиском до душу. Зберіть гарячу воду в ємність і подивитися, скільки води витрачається даремно, очікуючи, коли гаряча вода надійде до душу. Цей метод не ідеально точний, але може бути вагомим показником.

В нашому експерименті це вийшло приблизно 7 літрів води, злиті в каналізацію для отримання гарячої води, щоб прийняти душ у ванній кімнаті на верхньому поверсі і лише 3 літри води до душу у ванній кімнаті на нижньому поверсі. Припускаючи, що п’ять душів на тиждень припадає на людину протягом 50 тижнів (решта часу в тренажерному залі або у відпустці), це 250 душів на рік. 280 літрів води витрачається на людину щорічно, просто щоб дочекатися гарячої води в душі. Якщо ви користуєтеся душем на нижньому поверсі, то можете заощадити майже 700 літрів води щорічно. Не тільки зберегти енергію, не транспортуючи цю кількість води додатково на 3-4 метри (припускаючи, що це різниця між ванною першого поверху та ванною другого поверху), ви також заощадите щорічно витрати на підйом 700 літрів на 100 метрів від дна свердловини. Це великі заощадження, не кажучи вже про додаткові витрати на підігрів води.

Які існують інші рішення для економії підігріву води – крім використання душу на 1 поверсі? Переконайтеся, що гарячі водопровідні труби є ізольованими. Будьте впевнені, що температура водонагрівача встановлюється належним чином для використання вашого домогосподарства, або розгляньте можливість встановлення пристроїв “точки використання”, де вода нагрівається там, де вона потрібна (раковина, душ та інше).


Дізнайтеся, чи раціонально ви використовуєте паливні ресурси у вашому домогосподарстві – замовте професійний енергетичний аудит будинку. У нас працюють лише професіонали. Компанія Energy Consulting – якісні послуги за доступними цінами. Працюємо по Львівській, Івано-Франківській і Тернопільській областях, також можливі індивідуальні замовлення в інших регіонах України.

© 2019 Smarty.