Енергоефективність: економія води та електроенергії

Енергоаудит Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ

Вода – це не тільки дорогоцінний ресурс, який також використовується для виробництва енергії.

Кожного ранку, коли ви прокидаєтесь, ви йдете до ванної кімнати, щоб прийняти душ і почистити зуби, зварити горнятко кави або заповнити багаторазову пляшку і відправитися в тренажерний зал. Що б ви не робили, то, швидше за все, ви споживаєте один із найбільш дорогоцінних ресурсів – воду.

Швидше за все, в якийсь момент у вашому житті хтось казав вам не витрачати даремно воду, але, ймовірно, ви ніколи не задумувалися, скільки енергії потрібно для того, щоб ви могли використовувати цю воду, чи скільки води використовується для виробництва енергії або взаємодії між нашими енергетичними та водними системами.

Зміна клімату зараз впливає на кожну країну. Дефіцит води стає все більш реальним, оскільки населення зростає, а зміна клімату посилює потребу в управлінні водними та енергетичними системами. Розглянемо, як вода використовується для енергії та як використовується енергія для води.

Суть полягає в тому, що кожна людина кожен день використовує приблизно 300-400 літрів води. Для прийняття душу ми використовуємо приблизно 7 літрів води в хвилину, а старі душові головки можуть використовувати аж 14 літрів в хвилину. Туалетний бачок використовує близько 11 літрів, зовнішній полив використовує від 18 до 30 літрів за хвилину, а прання одягу займає приблизно 40-80 літрів або й більше.

Тепер, коли ви знаєте, скільки води споживаєте, коли виконуєте певні дії протягом усього дня, подумайте, як можна обмежити її використання. Тут ви знайдете цінні поради щодо економії води.


Встановіть сучасний душ

Агентство охорони навколишнього середовища США (EPA) вважає, що щорічно від 3 до 4 відсотків споживання електроенергії в країні використовується для забезпечення питної води та послуг з очищення стічних вод, що дорівнює приблизно 56 мільярдам кіловат або 4 мільярдам доларів. Ви можете придбати новий душ який використовує на 25-60 відсотків менше води.


Купуйте енергозберігаючі посудомийні машини та пральні машини

Миття посуду вручну використовує більше води та енергії, ніж використання енергозберігаючої посудомийної машини, просто переконайтеся, що не запускаєте її, поки вона не буде повністю завантажена. Також замислюйтесь про те, який об’єм білизни ви перете щотижня. У середній пральній машині використовується понад 80 літрів води, щоб випрати один цикл прання. Пральна машина високої ефективності може використовувати на 50 відсотків менше! При покупці посудомийної машини або пральної машини обов’язково вибирайте її за позначкою на етикетці (енергетична ефективність).


Продумайте ландшафтний дизайн

Кожен хоче, щоб у нього був чудовий газон, і в результаті середній приміський газон споживає 30 000 літрів води (не включаючи дощову воду) на рік! Існують способи скоротити цей показник, зберігаючи при цьому прекрасний зелений простір. Під час озеленення вибирайте рослини, які є притаманними для вашого клімату, і уникайте тих, які потребують особливої уваги або які важко доглядати. Як правило, типові рослини для вашого регіону можуть витримувати місцеве середовище існування та не потребують значного додаткового поливу. Також розгляньте можливість придбання низькорослої декоративної трави.


Найкращий спосіб зменшити витрати води – це навчити вас і вашу родину порахувати скільки води ви використовуєте та які будуть наслідки такого використання. Пам’ятайте, що коли ви не вживаєте заходів для збереження води, ви не просто витрачаєте воду, а й енергію.

Зробіть збереження води частиною вашого щоденного життя. Ви не лише збережете земні ресурси, а й зекономите гроші та енергію! Для того щоб навчитися заощаджувати на паливних ресурсах для вашого будинку звертайтеся в Energy Consulting. За допомогою тепловізійної зйомки дізнайтеся ефективність свого будинку.

© 2019 Smarty.