Енергоефективний полив газонів

Енергоаудит Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ

Хоча ще не настали жаркі літні місяці офіційно, ми вже можемо насолоджуватися сухими сонячними 30-градусними днями. Як і в багатьох районах країни, цей час року також означає початок регулярного поливу газону.

Настав час перевірити як працює ваша система поливу. Частина процесу активації включає в себе тестування кожної “зони”, щоб забезпечити правильне функціонування спринклерних голівок, а також розпилення на газон та рослини, а не на тротуар або вулицю.

Ви можете помітити, що одна з спринклерних голівок не “спливла”, як очікувалося. При детальнішому огляді можна зрозуміти, що спринклерна голівка відсутня чи пластикові підземні труби були розірвані. Потрібно все добре відремонтувати.

Можна також запрограмувати систему поливу на інтервали, оптимальні для вашого місцевого клімату та часу року. Спеціально для власників будинків, у яких є автоматичні спринклерні системи, легко забути, що регулярне поливання газонів використовує величезну кількість води та може сприяти збільшенню рахунків за воду.


Поради для ефективного догляду за газоном

Розгляньте ці прості поради щодо економії грошей та води, якщо ви будете доглядати за своїм газоном.

 • Поливайте тільки тоді, коли ваш газон потребує цього. Правилом великого пальця є те, що ваш газон потребує лише 2 см води на тиждень. Якщо ви пройдете через свій газон і залишите сліди, пора поливати. Або ви можете використовувати викрутку як зонд для перевірки вологості грунту. Якщо вона увійде в грунт легко, поливати не потрібно.
 • Поливайте в найхолоднішу частину дня. Вранці легше запобігти і мінімізувати випаровування.
 • Поливайте повільно і глибоко, щоб уникнути стоку і забезпечити кращу абсорбцію. Це допоможе кореням газону навчитися рости в грунт, підвищуючи їх силу та здоров’я. Це також запобігає випаровуванню.
 • Використовуйте спринклери, які викидають великі краплі води близько до землі. Менші краплі води та туману часто випаровуються, перш ніж вони впадають в землю.
 • Подумайте про використання стільникового шланга, який підходить ближче до землі і коріння рослин і зменшує випаровування.
 • Добре перевірте, щоб ваші спринклерні головки не розпилювалися на ваш тротуар або під’їзд. Легка спринклерна голівка може збитись з ладу або зачепитися газонокосаркою.
 • Перевірте і зафіксуйте витоки та замініть розбиті голівки, які можуть витрачати сотні літрів води.
 • Установіть пристрій для відключення поливу, датчик вологості грунту або датчик вологості у вашій спринклерній системі, щоб уникнути поливу, коли це не потрібно.
 • Перевірте водяний тиск вашої спринклерної системи та використовуйте датчик витрати та манометр, який може заощадити витрату води.
 • Покладіть шар мульчі навколо дерев та рослин, який допоможе зберегти грунт вологим і запобігти випаровуванню.
 • Встановіть лопатки для газонокосарки на один рівень вище, що забезпечить більшу висоту трави, затінення коріння, запобігає випаровуванню води та гальмує ріст бур’янів.
 • Якщо на якісь ділянці потрібно трохи додаткової води, не запускайте свою спринклерну систему. Спробуйте полити цю секцію вручну.

Пропонуємо комплексні заходи з енергозбереження – звертайтеся в компанію Energy Consulting. Читайте багато корисної інформації у нашому енергозберігаючому блозі. Для більш детальної інформації та консультацій звертайтеся до нас по телефонах вказаних на сайті, або пишіть нам на пошту.

© 2019 Smarty.