Інноваційні технології будівництва будинку

Енергоаудит Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ

Вирішивши збудувати свій унікальний та неповторний дім хочеться, щоб він не лише був красивий зовні, а й зберігав тепло взимку та прохолоду влітку. Розглянемо деякі з найцікавіших енергоефективних технологій, доступних сьогодні, а також такі, які ще не вийшли на ринок будівництва.

Навіть незважаючи на те, що ви вже накреслили головні вимоги до будівництва, можливо внесете корективи, які зроблять низку покращень. Зрештою, кожна сім’я лише виграє від того, що спроектує та збудує будинок, який вироблятиме більше енергії, ніж він споживатиме.


Використовуйте пасивну енергію

Замість того, щоб витрачати до 90% енергії, яка використовується для гарячого водопостачання вашого будинку, вивчіть деякі рішення, що використовуються командою Австрії Віденського технологічного університету. Такі будинки включали дренажні системи відновлення тепла для повторного використання енергії, яка в іншому випадку просто втрачатиметься. Команда австрійських компаній використовувала тепловідвідний душовий піддон, який скоротив потребу в гарячій воді майже на третину. Використовуйте дренажний теплообмінник. Ця система, яка передає тепло від стічних вод назад до гарячого водопостачання, допоможе подвоїти ефективність водопостачання будинку.


Багатофункціональні вікна та вентиляція

Нахил і поворот вікна має велике значення. Герметичні, звукоізоляційні, водонепроникні та енергозберігаючі вікна, за допомогою одного важіля, який може повністю відкрити їх або нахилити частково, забезпечують будинку гідний рівень вентиляції. Однією з новинок є система самовентиляції, що дозволяє оновлювати повітря в приміщенні не відкриваючи вікно. Використовується спеціальний клапан, який реагує на тиск вітру. Механізм працює автоматично і не вимагає вашого втручання. Клапан чутливий до зміни погоди і сам регулює надходження свіжого повітря.


Якщо на кухні гаряче – ваша плита, мабуть, не дуже ефективна

Щоб приготувати смачну, домашню їжу, яка також є енергоефективною, використовуйте індукційні кухонні плити. Індукційні плити більш енергоефективні, ніж газові плити та електричні плити, тому що вони використовують електромагнітний струм для прямого нагрівання посуду, що дозволяє уникнути втрат тепла в навколишнє повітря. Коефіцієнт корисної дії індукційної плити приблизно 90% (60-70% у електричних плит  і 30-60% у газових). Відсутній неприємний запах. У старих плит на поверхні згоряють частинки їжі і пилу, з чим і пов’язаний неприємний запах гару.


Просте керування енергією

З огляду на деякі інноваційні системи управління енергією, складно сказати, хто розумніший – власники або їхні будинки. Створені інтелектуальні датчики, які складають дані про погодні умови, звички власників житла та використання енергії для автоматичного збереження ефективного середовища проживання. Тут і вивчення поведінкової економіки, проектування, орієнтованого на людину, щоб переробити стандартні елементи взаємодії в будинку, такі як світлові вимикачі та раковини. Цей підхід фокусується на взаємодії, а не на автоматизації, щоб забезпечити інформоване управління будинком від головної панелі керування або будь-якого мобільного пристрою.


Створіть тінь там, де потрібно

Існує кілька стратегій пасивного затінення, і це не лише тенти від сонця. Наприклад, Університет Науки і Технологій Міссурі створив свій будинок із сезонними перехідними зовнішніми сайдинговими панелями. Панелі були оснащені світлою, відбивною стороною і темною, поглинаючою стороною, щоб контролювати збільшення тепловтрат.


Існує ще багато новинок в галузі інноваційних технологій будівництва. Отримуйте ідеї для вашого будинку, переглядаючи публікації в нашому блозі. В нас представлені енергозберігаючі рішення, які ви зможете застосувати для свого будинку. Ви можете дізнатись про енергозбереження в своєму власному будинку зателефонувавши в Energy Consulting. До ваших послуг енергоаудит та тепловізійна зйомка.

© 2019 Smarty.