Міфи навколо електромобілів

Енергоаудит Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ

Електромобілі – це не зовсім нова ідея. У 1900 році 38% загальної кількості автомобілів на дорогах Сполучених Штатів використовували електроенергію. Це було до того, як рішення почати масовий випуск Ford Model T запустило їх у небуття протягом майже століття. Поточна хвиля інтересу до електромобілів, ймовірно, почалася з введення Toyota Prius в Японії в 1997 році. На сьогоднішній день в Ірландії на дорогах є приблизно 3600 електромобілів, і їх кількість зростає, але не так швидко, як передбачалося.

Нещодавно було опитано 1000 водіїв про їх думку про електромобілі і чи не хотіли б вони купити його. Ми хотіли знати, які бар’єри реальні та вигадані. Результати нашого дослідження очікувані.

Наші дослідження показали, що:

  • 48% опитаних не купували електромобіль, оскільки вони були занадто дорогими
  • 33% опитаних не купували б електромобілів, оскільки не могли їх використовувати для великих відстаней
  • 31% опитаних не купують електричну машину, тому що не вистачає зарядних пристроїв

Ми хотіли подивитися на ці загальні бар’єри та пояснити, чому вони більше міфи, ніж реальність.


Міф 1: Електричні машини занадто дорогі

Факт: нові технології зазвичай дорожчають; перший мобільний телефон коштував приблизно 3 000 євро і мав лише 6 годин в режимі очікування! Електричні автомобілі також стають все доступнішими. Різноманітність моделей електромобілів на ринку постійно зростає, а витрати на виробництво значно зменшуються. Важливо також пам’ятати, що експлуатаційна вартість електричного транспортного засобу протягом усього життя значно нижча в цілому.

Деякі витрати на електромобілі відсутні: вони не вимагають майже ніякого технічного обслуговування або ремонту.

Міф 2: Не можливо проїхати великі відстані в електричному автомобілі

Факт: ареал тривоги є одним із найбільших бар’єрів для людей, які купують електромобіль. Це загальноприйняте переконання, що електромобілі підходять лише для руху на короткі відстані, але це вже давно не так. Багато нових електричних машин на ринку мають діапазон між 200 км і 300 км. Варто також мати на увазі, що приблизно 98% одноразових поїздок є до 80 км.

Міф 3: Недостатньо станцій для заряджання

Для більш тривалих подорожей, заряджання є дуже важливим. Протягом 2018 року буде розпочато розгортання додаткової мережі швидкої зарядки для збільшення поточної інфраструктури.

Міф 4: Електричні машини заряджаються занадто довго

Факт: ще одне неправильне уявлення, яке люди можуть мати, полягає в тому, що електромобілі заряджають занадто довго. Важливо пам’ятати, що більшість власників, як правило, заряджають машину вдома протягом ночі, використовуючи 16 або 32-амперний домашній зарядний пристрій протягом 8 годин. За межами будинку швидкий автомобільний зарядний пристрій заряджатиме до 80% повної потужності акумулятора протягом 30 хвилин, що означає, що якщо вам доведеться зупинитися на довгому шляху, у вас буде достатньо часу, щоб піти на прогулянку або насолодитися кавою.

Електричні автомобілі – це життєздатний варіант для багатьох громадян, які використовують довгу та короткочасну їзду. Враховуючи користь для здоров’я та навколишнього середовища, прийшов час для серйозного розгляду питання про перехід на електричні автомобілі. Один з найкращих способів отримати відчуття того, чи є для вас електричний автомобіль зручним, це піти на тест-драйв. Тест-драйв дасть вам реальне відчуття переваг водіння електромобіля.


Пропонуємо ряд послуг, які допоможуть вам економити енергію вже сьогодні. Енергосервісна компанія ІННІТІ Енерджі Консалтинг надає послуги енергоменеджменту та утеплення за доступними цінами. Для більш детальної інформації та консультацій звертайтеся до нас по телефонах вказаних на сайті, або пишіть нам на пошту.

© 2019 Smarty.