Підвищення ефективності мансарди

Енергоаудит Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ

Якщо у вашому будинку є мансардне приміщення, то чому б цього року не зробити його більш енергоефективним. Ми думаємо, ви і так зрозуміли, наскільки ця невидима територія сприяє нашому загальному комфорту – не кажучи вже про те, що ви платите, за те, щоб нагріти і охолодити будинок.

Підвищивши ефективність мансарди ви можете знайти для неї додаткове призначення, яке ви раніше не розглядали. Наприклад, тренажерний зал чи кабінет.


Покращення ефективності мансарди

Перше, що ви можете зробити – це встановити більше ізоляції. Після встановлення ізоляції, ви помітите покращення загальної комфортності вашого будинку, і опалення можна вмикати набагато рідше. Очевидно, що додаткова ізоляція допоможе вам почувати себе більш комфортно влітку, і це справді так. Дах будинку отримує багато прямого сонячного світла, але кондиціонер, як правило, не включається до 3 або 4 години вечора.

Окрім додаткової ізоляції, для цього може бути кілька причин:

  • Використовуйте стельові або звичайні вентилятори, коли знаходитесь в кімнаті, і ви насправді відчуєте, що температура на декілька градусів холодніша.
  • Відкривайте вікна вночі. На щастя, температура повітря вночі значно прохолодніша, ніж вдень.
  • Вранці закривайте всі вікна і жалюзі, щоб зберегти прохолодне повітря.

Для правильного утеплення мансарди обов’язково необхідна паро- та гідроізоляція. В якості утеплювача можна використовувати мінеральну вату. Утеплювач монтується внахлист, для того щоб уникнути містків холоду. Другий варіант – використовувати в якості утеплювача екструзійний пінополістирол.

Ізоляція та ці щоденні кроки допоможуть вам відчувати себе комфортніше, але це ще не все. На вашому горищі можна зробити ще деякі поліпшення. Якщо в мансарді надзвичайно гаряче, і це все сприяє нагріванню будинку, приділіть увагу вентиляції. Встановіть там вентилятор. Вентилятора виштовхуватиме гаряче повітря з мансарди, оскільки вона добре ущільнена та має достатню вентиляцію.

Для захисту від літньої спеки можна застосувати такі методи:

  • Робіть високі стелі. Не підшивайте стелі там, де можна зберегти висоту.
  • Затінюйте вікна, адже в тіні атмосфера в кімнаті може залишатися прохолодною кілька годин, а при попаданні прямого сонячного світла нагріється за кілька хвилин.
  • Намагаються використати теплоємні конструкції, вони акумулюють не тільки тепло взимку, але і прохолоду влітку. Не обшивайте цегляні стіни гіпсокартоном або вагонкою, якщо це не стосується енергозбереження.
  • Ефективний метод знизити нагрівання покрівлі – пофарбувати її в світлий колір, краще всього в білий. Якщо вірити статистиці, то витрати на кондиціонування зменшуються на 17%.

Компанія Energy Consulting пропонує для вас професійний енергоаудит та тепловізійну зйомку. Вартість наших послуг дивіться тут.  Працюємо по Львівській, Івано-Франківській і Тернопільській областях, також можливі індивідуальні замовлення в інших регіонах України.

© 2019 Smarty.