Підвищення продуктивності роботи каміну

Енергоаудит Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ

Теплий камін може заощадити енергію та гроші при належному обслуговуванні.

Останнім часом каміни в будинках використовуються як альтернативне опалення або доповнення до основного опалення, особливо, коли надворі дуже холодна температура. Що може бути краще, ніж сидіти біля каміна з чашкою какао в холодний зимовий день. Але пам’ятайте, що хоча взимку каміни можуть стати чудовим джерелом тепла, якщо вони не належним чином обслуговуються, вони можуть спричинити значну втрату тепла у вашому житловому приміщенні.


Як правильно користуватися каміном

Нижче наведено кілька порад, які допоможуть максимізувати ефективність вашого каміна цієї зими:

  • Закрийте заслінку каміна, якщо не горить вогонь. Про це можна легко забути, коли вогонь вже не горить, але, зберігаючи закритою заслінку, ви уникаєте протягів та втрати тепла. Вона має розташовуватися в димоході на висоті 20 см від топкового отвору. Не слід закривати заслінку під час розпалювання каміна, може виникнути загроза сильного задимлення.
  • Встановіть скляні дверцята та систему тепло-повітряного обміну, яка відводить тепле повітря в кімнату.
  • Перевірте ущільнення навколо димохода каміна – якщо є тріщини, ви можете втрачати тепло через димар.
  • Ізолюйте димохід. Вихід із витяжок з димоходів може створити креозот і може знизити ефективність вашого каміна. Підтримуйте максимальну ефективність вашого димоходу та захистіть кладку від корозійних побічних продуктів димових газів. Використання вологих дров може спричинити погане горіння (забруднення скла) і сприяє утворенню легкозаймистих креозотних відкладень.
  • Підтримуйте свій камінь належним чином, оглядайте та очищайте димохід не менше 2 разів на рік, перш ніж настане холодна погода. В каміні повинні спалюватися лише дрова. Краще використовувати сухі дрова 15% вологості.
  • Нарешті, і це може здатися очевидним, але якщо ви не використовуєте свій камін, закрийте заслінку.

Ці поради допоможуть підтримувати комфортну температуру у вашому будинку протягом року. Якщо вам потрібні додаткові поради, перегляньте в нашому блозі та інформацію щодо енергозбереження.


Дотримуйтесь цих порад, щоб переконатися, що ваш затишний камін не витрачає енергію у вашому домі. Перевірити ефективність вашого будинку можна за допомогою тепловізійної зйомки та енергоаудиту. Звертайтесь в компанію Energy Consulting. Працюємо по Львівській, Івано-Франківській та Тернопільській областях, також можливі індивідуальні замовлення в інших регіонах України.

© 2019 Smarty.