Повітроводи та вентиляція в будинку

Енергоаудит Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ

Один з експертів із будівництва, заявив, що головною енергетичною проблемою будинків, є витікання повітроводів. Він, звичайно, мав на увазі, що більшість наших будинків повинні розподіляти гаряче повітря взимку та холодне кондиціоноване повітря влітку по всьому будинку. Всі, крім мінімальних відсотків будинків, побудованих з повітроводами, канали яких виходять за межі будівельного конверта, на неопалювану мансарду, в холодний підвал або прохідний простір.

Можливо, вас це не торкнулося безпосередньо, тому що ваш будинок ніколи не мав повітроводів. Ви лише бачили повідомлення в газетах про компанії, які попереджають про небезпеку для здоров’я від брудних каналів, пропонуючи послуги по їх очищенню. Але не звертали уваги, коли бачили ці оголошення, тому що у вас немає повітряних каналів. Спочатку ваш будинок нагрівався електричними нагрівачами, а кондиціонерами – охолоджувався. Потім, можливо, ви використовували тепловий насос. Він надзвичайно ефективний та тихо працює.

Негерметичні повітроводи чи їх частини, що проходить від печі, кондиціонера або теплового насоса, до приміщень для подачі теплого і охолодженого повітря, можуть пропускати повітря в мансардну або прохідну зону. Вам доведеться компенсувати це втрачене тепле або охолоджене повітря, що коштуватиме вам грошей.


Мінуси повітроводів

Однак є й інші, потенційно більш серйозні наслідки.

Негерметичні канали створюють негативний тиск всередині будинку, змушуючи зовнішнє повітря проникати в будинок. Якщо у каміні горить вогонь, це може призвести до зворотньої тяги, затягнути небезпечний окис вуглецю в трубу, замість того, щоб дозволити йому вийти з димоходу. Це все може навіть призвести до смерті. Зворотня тяга може також відбуватися в будинках, де використовуються природний газ в печах, котлах та водонагрівачах.

Ця різниця тиску затягує зовнішнє повітря в будинок. Влітку, коли кондиціонер охолоджує внутрішні стіни, тепле вологе зовнішнє повітря всмоктується до будинку через тріщини в стінах та навколо вікон та дверей. Коли це вологе повітря пробивається всередину охолодженої стіни, воно може конденсуватися і викликати цвіль.

Негерметичні зворотні канали створюють позитивний тиск всередині будинку. Це виштовхує повітря з будинку за допомогою шляхів найменшого опору – дверей, вікон і шляхів навколо електричних та сантехнічних проходів та прогалин у ізоляції. Взимку, коли ми зволожуємо внутрішнє повітря, це вологе повітря витікає через тріщини та отвори. Коли тепле вологе повітря потрапляє в частини холодної зовнішньої стінки, воно може конденсуватися і також провокувати вологість та цвіль.

Отже, в двох словах, повітроводи збільшують рахунки за опалення та охолодження, в деяких будинках. Вони можуть викликати проблеми з цвіллю та росою, що, у свою чергу, призводить до негативних наслідків для здоров’я. Повітроводи можуть спричинити потенційно небезпечну для життя зворотню тягу. Отже, якщо ви опинитеся на мансарді або внизу в підвалі, ви можете розглянути питання про закріплення цих каналів. Коли не надто холодно, і перш ніж стане занадто спекотно, можна знайти час, щоб це зробити. Використовуйте мастику, спеціальний тип клею, призначений для повітроводів, а не клейку стрічку. Численні випробування показали, що більшість стрічок з часом неефективні при герметизації каналів. Для клейкої стрічки є мільйон і один хороший спосіб застосування, але герметизаційні канали – це не одне з них.


Застосуйте підвищення енергоефективності свого житла за допомогою сучасних технологій. Звертайтеся до компанії Energy Consulting та отримуйте професійні консультації та послуги. Працюємо по Львівській, Івано-Франківській і Тернопільській областях, також можливі індивідуальні замовлення в інших регіонах України.

© 2019 Smarty.