Рішення споживачів заощаджувати енергію

Енергоаудит Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ

Розуміння прийняття рішень щодо споживачів є ключовим моментом у покращенні використання різних технологій.

Деякі люди припускають, що масове розгортання певної єдиної технології або палива дозволить вирішити всі проблеми. Газова промисловість виступає за розширення газової мережі та збільшення використання поновлюваних газів. Електричний сектор розглядає теплові насоси як варіант. Будівельні інтереси бачать глибоку модернізацію як рішення. На жаль, ці рішення не вирішують всіх проблем. Ці оцінки не враховують потреби та обставини домогосподарств та підприємств. Так який ж найкращий спосіб зменшити викиди вуглецю від теплового сектору?


Як споживачі приймають рішення щодо енергії?

Розуміння того, як споживачі приймають рішення щодо енергії, є гарною відправною точкою. Ми маємо справу з багатьма домашніми господарствами та бізнесом, які приймають рішення щодо енергії щороку. Найважливіше завдання полягає в тому, що для залучення споживачів до будь-якого варіанту у великій кількості потрібен час. Чому? Тому, що лише невелика частина споживачів може і буде користуватись варіантом з низьким вмістом вуглецю в будь-який конкретний час.

Відносна вартість варіантів – це лише думка споживачів, які знають, мотивовані діяти та мають доступ до бюджету. І навіть для мотивованих, обізнаних і платоспроможних споживачів, окупність буде мати сенс. Споживачі мають тенденцію інвестувати в нове джерело опалення лише тоді, коли наявне починає руйнуватися. Або інвестувати у вікна або ізоляцію, коли відбуваються великі будівельні роботи. Це означає, що навіть за наявності щедрої підтримки значна частина не інвестує в варіанти з низьким рівнем вуглецю.


Як допомогти прийняти рішення?

  • Розуміння споживчих потреб може інформувати політичні втручання для поліпшення щорічних результатів.
  • Сприйняття споживачами та мотивація можуть покращитись, хоча політичні ініціативи мають важливе значення.
  • Фінансові стимули, такі як низькі процентні позики, можуть допомогти подолати бюджетні проблеми.
  • Гранти та інша підтримка можуть допомогти з витратами на більш сталий варіант.

Крім того, це ті ж самі люди, яким буде запропоновано купувати електромобілі, модернізувати свої будинки та встановити теплові насоси. Тільки одних фінансових стимулів буде недостатньо.


Які варіанти?

Для підприємств з високим попитом на тепло в цілому протягом року, біопаливо є недорогим варіантом. Котли на біомасі на цих об’єктах є дуже дешевою формою відновлюваної енергії. Теплові насоси в добре утеплених будівлях також можуть допомогти. Крім того, для більшості будівель необхідно спочатку покращити свою теплову продуктивність, щоб теплові насоси могли працювати добре.

Інший варіант, який може вплинути на використання відновлювальних газів у газовій мережі. Оскільки газ виконує те ж саме, що і природний газ, споживачі можуть використовувати свої котли, і їм не потрібно приймати рішення. Але для досягнення реального впливу необхідно досягти інновації в галузі постачання та масштабної економії.

Інфраструктура централізованого теплопостачання може мати великий вплив та економічно ефективно використовувати теплову енергію, яка в даний час витрачається даремно, особливо в районах зосередженого попиту на тепло. Електростанції та центри обробки даних виробляють велику кількість дешевої теплоти, придатної для теплових мереж. Але мережі теплопостачання зустрічаються з багатьма нефінансовими бар’єрами.

Для досягнення хорошого результату сумарний обсяг національних викидів необхідно зменшити щонайменше на 10% на рік у порівнянні з теперішнім результатом. Жоден варіант не зможе цього досягти самостійно. Амбіційний шлях полягає в тому, щоб продовжувати вдосконалювати енергоефективність будівель, будувати інфраструктуру теплових мереж, де це можливо, заохотити тверду біомасу для великих теплових навантажень і, там, де теплові мережі недоступні, підтримувати теплові насоси в ефективних будівлях та збільшити виробництво поновлюваних газів.

Забезпечення потреб споживачів, малих і великих забезпечить найкраще використання коштів. Побудова співпраці між комунальними підприємствами також допоможе. Теплове господарство є складним, але стійкий та інтегрований політичний підхід дозволяє зекономити вугільну енергію та почувати себе комфортніше вдома та на роботі.


Компанія ІННІТІ Енерджі Консалтинг займається професійним енергетичним аудитом підприємств та приватних домогосподарств. Звертайтеся за телефонами вказаними на сайті.  Працюємо по Львівській, Івано-Франківській і Тернопільській областях, також можливі індивідуальні замовлення в інших регіонах України.

© 2019 Smarty.