Стартап робототехніки Anki получив 200 млн$ і закрився

Робототехнічна компанія Anki, яка залучила понад $ 200 млн венчурного капіталу, звільняє весь персонал, а стартап закривається, пише Recode.

Вчора вранці на зборах генеральний директор Борис Софман (Boris Sofman) оголосив, що всі співробітники, майже 200 чоловік, будуть звільнені в середу. Кожен отримає вихідну допомогу розміром в тижневу зарплату.

Кілька днів тому Софман говорив, що фірма намагається знайти більше грошей, оскільки новий раунд фінансування зірвався в останню хвилину, поставивши під загрозу майбутнє компанії.

Стартап випускав симпатичних маленьких роботів, таких як Vector, Overdrive і Cozmo (див. Відео). Як їх рекламувала компанія, це маленькі роботи-компаньйони «зі штучним інтелектом і емоціями». Роботи поступово вивчають звички господаря і підлаштовуються під нього, а стороннім розробникам надається SDK для програмування машинок.

 

На жаль, ця «симпатичність” не гарантувала фінансової успішності бізнесу, хоча Anki залучила фінансування від серйозних інвесторів, таких як Index Ventures і Andreessen Horowitz, чий співзасновник Марк Андрєєссен в якийсь момент займав місце в раді директорів компанії.

Минулої осені Anki заявляла, що дохід у 2017 році «наближається» до $ 100 млн, а в 2018 році повинен перевищити цю цифру. Це дуже хороші гроші і абсолютно незрозуміло, як можна збанкрутувати з доходом в 100 мільйонів доларів, нехай навіть і з істотними витратами на R & D. Якщо оцінити зарплати персоналу по верхній планці, все одно виходить не більше $ 30 млн в рік.

 

 

Робот-компаньйон Vector виробництва компанії Anki

Аж до понеділка здавалося, що справи у компанії йдуть чудово. Керівництво повідомляло співробітникам, що в покупці стартапу зацікавлені такі компанії, як Microsoft, Amazon і Comcast.

За весь час існування Anki продала більше 1,5 млн іграшкових роботів і здавалося, що вона вдало знайшла свою нішу на ринку.

Однак зараз представник фірми заявив в коментарі Recode, що компанія залишилася «без фінансування, достатнього для підтримки апаратного і програмного бізнесу і реалізації довгострокових планів розвитку продукту».

«Не дивлячись на наші минулі успіхи, ми використовували всі фінансові можливості для фінансування розробки наших майбутніх продуктів і розширення наших платформ, – сказав представник компанії. – Значна фінансова угода зі стратегічним інвестором провалилася на пізній стадії, і ми не змогли прийти до угоди. Ми робимо все можливе, щоб подбати про кожного співробітника і їх сім’ї, і наш менеджмент продовжує вивчати всі доступні варіанти ».

Свого часу розробки Anki стали помітною подією в світі робототехніки. Стартап заснований інженерами з Університету Карнегі-Меллона, а його першого робота Anki Drive показали зі сцени на конференції для розробників Apple Worldwide Developers Conference в 2013 році: тоді Борис Софман вийшов на сцену з купкою маленьких машинок. Вони продовжували ганялися друг за другом, керовані ІІ з айфона. Це було зовсім маленьке демо перед початком заходу, але все одно потрапити на WDC дорогого коштує.

Але в останні роки про стартап майже нічого не було чутно, оскільки деякі інвестори стали з побоюванням заходити в апаратний бізнес, а інші відверталися від компанії, тому що вона виробляла «іграшки», а не серйозну техніку.

Recode пише, що зараз взагалі важкий час для сектора споживчої робототехніки. Нещодавно закрилися і інші компанії з цієї індустрії, такі як Jibo.

Сервери соціального робота Jibo відключили в березні 2019 року. Кожен робот оголосив про це господареві і станцював

В останні роки Anki намагалася перейти від іграшок до більш просунутої робототехніки, заснованої на штучному інтелекті, але невдало. «Для нас це ніколи не було іграшковою компанією або навіть розважальною компанією. Це компанія робототехніки та ІІ », – говорив Софман в епізоді Recode Decode в 2017 році.

Неясно, що станеться з активами компанії, чи будуть «симпатичні маленькі роботи» продані іншій фірмі і продовжиться їх розробка. Більше на нашому сайті https://ec.net.ua/

© 2019 Smarty.