Що робити зі старою технікою?

Енергоаудит Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ

На Новий рік чи Різдво наші мрії мають здатність здійснюватися. Наприклад, ви давно мріяли про новий бездротовий принтер, щоб замінити старий. Коли під ялинкою ви знайшли великий пакунок, ви й не могли уявити собі більшої радості. Багато хто з нас надають перевагу використанню ноутбука, сидячи з ним у кріслі перед каміном. Тому, бездротовий принтер лише сприятиме затишній роботі вдома, без потреби пошуку місця друку.

Новий принтер, безсумнівно, полегшить ваше життя. Але є один незрозумілий момент, який заважає повному щастю: що ж потрібно зробити зі старим принтером? Здається, ці запитання часто виникають в святковий сезон. Важко вирішити, що ж робити з вашими старими гаджетами після того, як вони були замінені на нові енергоефективні. Який найкращий спосіб позбутися від них?


Утилізація старих приладів

Перший крок – це подумати двічі, перш ніж викидати ці небажані гаджети до смітника. Багато з них містять небезпечні матеріали, які не належать до побутового сміття. Замість цього розгляньте переробку. Багато великих магазинів потурбуються про переробку для вас. Для невеликих приладів або електроніки зверніться до свого місцевого центру переробки або у відділ управління відходами міста, щоб дізнатися про можливі варіанти переробки.

Якщо ваш прилад знаходиться у робочому стані, ви можете пожертвувати його на благодійність і дозволити йому принести користь комусь. Місцеві благодійні організації можуть бути зацікавлені в техніці. Ваші старі прилади не тільки знайдуть нове життя з кимось іншим, але й зроблять добру справу. Це святкова перемога для вас та навколишнього середовища.

В Україні є стійка тенденція до збільшення обсягів твердих побутових відходів, які вивозять для захоронення на сміттєзвалища та полігони загальною площею близько 7,4 тисячі гектарів. Україна сьогодні є країною з найвищими абсолютними обсягами утворення й нагромадження відходів. Однією з найбільших екологічних проблем є зростання кількості використаної техніки та іншого  обладнання, серед яких особливу загрозу становлять відпрацьовані батарейки.

Одна відпрацьована батарейка, яка потрапляє до побутових відходів, забруднює 400 літрів води або 20 м кв. грунту. В Україні кількість переробки відпрацьованих батарейок надзвичайно мала. Хоча, багато магазинів вже мають невеликі пункти збору батарейок. Обов’язково відносіть відпрацьовані батарейки до найближчого пункту збору та привчайте до цього дітей.


Енергосервісна компанія ІННІТІ Енерджі Консалтинг пропонує вам якісні послуги з енергозбереження: енергоаудит, професійну теплоізоляцію та герметизацію, моніторингові системи. З вартістю наших послуг ознайомтесь тут.

© 2019 Smarty.