Що таке “єдина платформа домашньої автоматизаці”?

Будинок – це машина для житла

У цьому пості я розповім про opensource проект домашньої автоматизації openHAB.
openHAB перекладається як “Open Home Automation Bus”. Це означає, що він націлений на створення універсальної платформи для об’єднання всієї домашньої «розумної» техніки в єдину систему управління.

Що ж це дає на практиці? Під катом я розповім про те, як за допомогою цього рішення можна створити справжній розумний дім в з речей, які у вашому будинку.

Що таке «єдина платформа домашньої автоматизації»?

Напрямок розумних будинків розвивається вже давно. За цей час з’явилося безліч різних постачальників «розумного» обладнання (освітлення, RGB підсвічування, термостати, приводи для штор / жалюзі, різноманітні датчики і т.п.) Всі вони працюють на різних протоколах (проводових та безпроводових).

В результаті, користувач, охочий автоматизувати своє житло, повинен вибирати між продуктами від різних виробників. В кінцевому підсумку йому доводиться користуватися різними системами (пульти, додатки) для контролю різних пристроїв. До того ж, завдання створення повноцінного розумного будинку (коли пристрої можуть бути пов’язані в єдиний ланцюг і управлятися все разом в результаті будь-яких умов і подій) стає дуже складною.


Наприклад, ми хочемо, щоб при включенні верхнього світла в кімнаті, коли за вікном вже темно, штори автоматично закривалися. І навпаки – при відкритті штор (коли вони вже наполовину відкриті) вимикався верхнє світло і включалася підсвічування.
За умови, що привід штор – це ZWave, верхнє світло – KNX, а підсвічування – кілька кольорових лампочок Phillips Hue, треба якось навчити їх «розмовляти» між собою. Не забувайте також про умову щодо темного часу доби …

Чим допоможе openHAB ?

openHAB реалізує єдину шину, тобто дозволяє об’єднати всі пристрої з різними протоколами в єдину мережу, абстрагуючись користувача від кожного конкретного протоколу. Таким чином, можна користуватися єдиним засобом управління (скажімо, додатком на смартфоні) і реалізувати як завгодно складну логіку взаємозв’язку між пристроями.

Що відрізняє проект openHAB від аналогів?

По-перше, він розвивається вже досить давно і вже зараз готовий до повноцінного використання. По своєму особистому досвіді (вперше ми почали працювати з цією системою близько року тому) можна сказати, що його освоєння займає зовсім небагато часу. І після цього він працює дійсно так, як заявлено в описі.
Зараз розробники працюють вже над другим поколінням платформи, заснованої на спеціалізованому фреймворку Eclipse SmartHome.

По-друге, це проект з відкритим вихідним кодом. А це значить, що весь код створюється програмістами з усього світу, які зацікавлені в темі інтернету речей і створення єдиної системи розумного будинку. Цей код доступний в репозиторії GitHub.

По-третє, в результаті відкритості вже зараз openHAB підтримує близько 50 (п’ятдесят!) Різних протоколів «розумних» пристроїв. Серед них ZWave, KNX, EnOcean, системи мультимедіа типу Sonos, кінотеатр XBMC, Samsung SmartTV і багато-багато інших. Це, в свою чергу, дає можливість користувачеві вибирати пристрої для свого будинку по найрізноманітнішим параметрами, практично не обмежуючись можливостями всієї платформи.

Як це працює?

openHAB – це спеціальний сервер, який може працювати на будь-якому комп’ютері під керуванням будь-якої ОС (ви навіть можете використовувати RaspberryPi). Вся установка полягає в розпакуванні дистрибутива сервера та встановлення Java машини. Далі починається процес налаштування і творення.

openHAB – це дуже гнучкий конструктор. Заснований на технології OSGi, він дозволяє конфігурувати кожен окремий плагін (Binding) «нальоту», без перезавантаження весь сервер.

© 2019 Smarty.