Що ви думаєте про споживання енергії?

Енергоаудит Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ

Скільки електроенергії, на вашу думку, ви використовуєте за рік? Якби ви могли здогадатися, що б ви сказали? Запам’ятайте цю цифру. Тепер, для прикладу, середнє ірландське господарство використовує 4200 кВт/г на рік і задає те саме питання, скільки б ви вгадали, що ви використовуєте? Ви хочете сказати, що ви використовуєте більше або менше середнього ірландського домогосподарства?


Що люди думають про споживання електроенергії

Розуміння того, що люди думають про споживання енергії, можуть допомогти нам зрозуміти, що може бути ефективним для заохочення людей до більш енергоефективної поведінки.

Існує велика кількість досліджень, присвячених вивченню того, що люди думають про використання енергії. Ми намагалися виміряти енергетичну грамотність людей, щоб оцінити, що люди роблять не так і не розуміють про енергію. Деякі з цих досліджень підкреслюють, що існує велика різниця між тим, що люди вважають, що знають про енергію та фактичні знання.

Інші дослідження зосереджені на розумінні того, чи є люди більш мотивовані займатися “зеленою” поведінкою, в залежності від того, як вони формують комунікацію.


Перевірка сприйняття людей їх використання енергії

Однак ми думали, що буде цікаво досліджувати, що люди думають про кількість електроенергії, яку вони використовують, яке їх енергоспоживання порівняно з іншими.

Щоб відповісти на ці запитання, ми провели опитувальний експеримент. Результати виявили, що люди не знають про їх річне споживання електроенергії, і що у них немає реального еталону, щоб зрозуміти, скільки енергії вони споживають.

Більш цікаво, що коли ми проводили подальший аналіз, ми виявили, що стать, вік, дохід, статус зайнятості, тип будинку або тип палива, не передбачали середнього споживання електроенергії. Хоча показано, що багато з цих характеристик сприяють фактичному споживанню електроенергії, вони, здається, не важливі, коли люди думають про те, скільки електроенергії вони використовують. Простіше кажучи, дані, схоже, свідчать про те, що люди не думають про тип будинку, в якому вони живуть, або про джерело палива, яке вони використовують, наприклад, коли вони намагаються оцінити, на скільки електроенергії вони використовують. Єдині самовизначені характеристики, які суттєво пророкували споживання електроенергії, зафіксованого людьми, – це кількість дорослих та кількість дітей у домі.

Наші висновки дозволяють припустити, що спілкування з домовласниками з метою заохотити енергоефективність у домі важливо враховувати, що більшість людей не знають про те, скільки енергії вони користуються, і, швидше за все, вірять у те, що вони використовують менше, ніж середній домовласник.

Нарешті, ми вважаємо, що ці дані дають додаткові свідчення того, що споживачі можуть отримати вигоду від докладнішого відгуку від свого постачальника енергії. Більш детальний аналіз може допомогти людям дізнатись про те, скільки енергії вони використовують, і допомогти їм порівнювати споживання енергії, мотивуючи їх енергозбереження.

Попередні дані свідчать, що надсилання фізичних звітів про домашню енергію додому може зменшити споживання енергії у домашньому господарстві на 0,8% до 3%, і це може спонукати людей до інших інвестицій у вдосконалення будинку. Звичайно, ми рекомендуємо провести професійне обстеження будинку – енергоаудит.


Замовити тепловізійну зйомку можна на нашому сайті ІННІТІ Енерджі Консалтинг. Перелік послуг та їх вартість можна переглянути тут. Для більш детальної інформації та консультацій звертайтеся до нас по телефонах вказаних на сайті, або пишіть нам на пошту.

© 2019 Smarty.