Скільки енергії використовує телевізор?

Енергоаудит Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ

Скільки лампочок потрібно для того, щоб дорівнювати потужності телевізора?

Відповідь: це залежить від лампи та телевізора. Є кілька факторів, які визначають співвідношення потужності стандартної лампочки та потужністі телевізора.

Чи цікаво вам дізнатися, про використання енергії 48-дюймового телевізора з плоским екраном з рідкокристалічним (РК) дисплеєм? Адже під час його роботи відчувається, як від нього відходить тепло, особливо це можна спостерігати влітку. Можливо він споживає багато електроенергії?


Телевізори та споживання енергії

Більш старі кольорові телевізори з електронно-променевими трубками (CRT) мають діапазон використання енергії 65-133 Вт, залежно від розміру. Отже, якщо порівнювати лампочку потужністю 100 Вт з телевізором, що використовує 100 Вт, вони, очевидно, використовуватимуть таку ж кількість енергії.

Нові технології на плоскому екрані, такі як рідкокристалічний дисплей або плазма, пропонують додаткові переваги, такі як мала вага, менший розмір та кращу якість зображення, крім економії енергії, якщо порівнювати їх розмір. Поцікавтеся наявністю енергозберігаючих телевізорів у спеціалізованих магазинах побутової техніки.

Список ENERGY STAR РК-телевізорів включає моделі з розміром екрана від 16-65 дюймів, діапазоном 18,5 Вт-198 Вт, коли телевізор увімкнено. Плазмові телевізори від 42-65 дюймів при використанні живлення 90 Вт-214 Вт.

Тепер, якщо порівнювати 32-дюймовий РК-телевізор, який використовує 50 Вт у порівнянні із 100-ватною лампочкою, то вам знадобиться два телевізора, щоб вони відповідали споживанню лампи.

Розмір монітора також має велике значення. Перед придбанням нового телевізора або монітора потрібно визначитися з розміром екрану: чим він більший, тим більшою буде витрата електроенергії в процесі експлуатації. Не довіряйте загальними оцінками: часом вони невірні. Те, що РК-монітор споживає менше енергії, ніж монітор з електронно-променевою трубкою, можна говорити лише для однакового розміру екранів.

Коли ви купуєте телевізор слід уточнювати наявність в ньому функцій енергозбереження. Практично всі сучасні телевізори мають функцію автоматичного регулювання параметрів підсвічування.

Найкраща ідея – вимкнути телевізор та світло, коли вони не використовуються. Або підіть ще на один крок далі, використовуючи розумну смугу живлення, щоб обмежити потужність енергетичних вампірів усіх пристроїв у вашій вітальні або домашньому офісі.


Замовляйте енергоаудит та тепловізійну зйомку в компанії Energy Consulting. Пропонуємо якісні послуги та доступні ціни. Працюємо по Львівській, Івано-Франківській і Тернопільській областях, також можливі індивідуальні замовлення в інших регіонах України.

© 2019 Smarty.