Скільки води ви витрачаєте на санітарні потреби?

Енергоаудит Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ

Вірте ви в це чи ні, але 19 листопада – це Всесвітній день туалету, щорічний захід, організовується Світовою організацією туалетів з 2001 року, з метою підвищення обізнаності щодо належної санітарії у всьому світі.


Історична довідка

Від прибудов до окремих кабінок, люди створюють творчі способів позбутися природіх випорожнень, можна це простежити, принаймні, до того часу, коли у шотландських поселеннях були кам’яні хатини, обладнані дренажними каналами, що простягаються від заглибин у їх стінах. Пізніше, приблизно в 1700 р. до н.е., греки побудували своєрідні туалети, що містили великі керамічні посудини, підключені до водопостачання. І в той час як у Стародавньому Римі були комунальні унітази, у середньовічних Англійських замках були гардероби, а королівські родини мали особливі привілейовані приватні туалети з запашними травами та м’якими подушками.

У 1596 році Англія прирівнялася до сучасної санітарії, коли королева Єлизавета I встановила у своєму палаці в Річмонді новий тип зливного бачка: піднята цистерна з невеликою трубкою, в якій лилась вода, коли її пропускав клапан. Але пройшло ще 200 років, перш ніж Олександр Каммінгс розробив S-подібну трубу під резервуаром, щоб запобігти неприємним запахам.

Ще сучасніший туалет був зроблений у 1880-х роках, коли англійський принц Едвард найняв видатного лондонського сантехніка Томаса Креппера, щоб побудувати туалети в кількох Королівських палацах. Хоча Креппер запатентував ряд винаходів, пов’язаних з ванною, він не зробив – як часто вважається – сучасний туалет. Тільки до 20-го століття ця технологія ванної кімнати дійсно просунулася завдяки винаходу запобіжних клапанів, резервуарів для води та рулонів туалетного паперу.

Хоча ці заходи можуть здаватися незначними покращеннями, вони перемістили туалети з розкоші до необхідності, принаймні, для тих, кому пощастило отримати доступ до належної санітарії. У всьому світі 2,5 мільярди людей досі не мають доступу до належної санітарії, що загрожує якості їх води та їжі.


Сучасні туалети

Туалети все ще вдосконалюються, і сьогодні акцент робиться на ефективності. У 1994 році Конгрес в США вимагав для загальних туалетів з флеш-змивом, щоб вони використовувати лише 6 літрів води – менше половини того, що спочатку вони споживали. Нововведення залишили багато незадоволених споживачів через нездатність зливних бачків ефективно видаляти відходи та тенденцію до засмічення унітазів. Але компанії та федеральний уряд працювали над розробленням кращих моделей, щоб сьогодні існували не тільки ефективні, тихі та довговічні туалети з низьким рівнем потоку води, але й нові інновації, такі як безводні пісуари, які потрапляють на ринок, заощаджуючи споживачам та підприємствам гроші,зберігаючи воду для інших потреб.

Чи знали ви, що є навіть етикетка, яка допоможе вам придбати більш ефективний туалет? За оцінками EPA, туалети з міткою WaterSense можуть зекономити близько 15 м куб води на рік. Це значна економія для сім’ї з чотирьох осіб, якщо замінити старі унітази. Моделі марки WaterSense можуть заощадити значну суму на комунальних послугах протягом усього терміну служби туалету. Визначте, скільки може заощадити ваша сім’я.

Дізнайтеся більше про економію води – перегляньте блог ІННІТІ Енерджі Консалтинг. Читайте поради щодо економії води та перевірте, як зменшити використання гарячої води.


Зменшення оплати за комунальні послуги – це реальність. Компанія ІННІТІ Енерджі Консалтинг готова допомогти вам у цьому. Пропонуємо професійний енергоаудит, тепловізійну зйомку та утеплення. Для більш детальної інформації та консультацій звертайтеся до нас по телефонах вказаних на сайті, або пишіть нам на пошту.

© 2019 Smarty.