Сонячні водонагрівальні системи

Енергоаудит Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ

Системи сонячного водопостачання відрізняються від сонячних електричних систем. Якщо сонячні електричні системи використовують енергію сонця, щоб генерувати енергію для вашого будинку (наприклад, для вашого холодильника або чайника), то системи сонячного нагрівання води перекачують гарячу воду, нагріту сонцем, у ваш будинок.


Вибір сонячної системи нагріву води

Є два типи систем сонячного нагріву води: активні та пасивні.

АКТИВНІ

Системи прямої циркуляції: насоси подають воду через колектор в дім.
Плюси: автоматичні контролери встановлюються на систему, коли сонячне світло накопичується.
Мінуси: краще для областей, де температура рідко падає нижче замерзання. Працює лише для внутрішнього використання.

Інтегральні пасивні системи: Складаються з резервуару для зберігання, резервуару для збору сонячних колекторів та труб, що проходять між ними, ці системи потребують прокачування холодної води в сонячний колектор партіями.
Плюси: вони добре працюють у домогосподарствах із значними денними та вечірніми потребами у гарячій воді.
Мінуси: Найкраще працює в районах, де температура рідко падає нижче 0 градусів.

ПАСИВНІ

Системи непрямої циркуляції: насоси циркулюють без охолодження, теплопередача рідину через колектори та теплообмінник. Це нагріває воду, яка потім потрапляє в будинок.
Плюси: функціонує при низьких температурах. Підходить для кількох програм сонячного нагрівання, таких як сонячний басейн, а також для домашнього використання.
Мінуси: може бути дорожче, ніж системи прямої циркуляції.


Розміри системи сонячного водонагрівача

Розміри вашої системи сонячного нагрівання води включають в себе визначення загальної площі колектора, а також об’єм зберігання води, який вам потрібен буде щоб задовільнити 90-100% потреб горячої води для вашого дому протягом літа.

Невеликого (від 180 до 200 літрів) резервуара для зберігання води зазвичай достатньо для 1-3 людей. Середнього (250-літровий) резервуара для зберігання води достатньо на 3-4 людини. Великий резервуар підходить для 4-6 осіб. Щоб запобігти перегріву в активних системах, розмір сонячного резервуару збільшується з розміром колектора.


Підтримка системи сонячного водонагріву

Вода, яка має високий вміст мінеральних солей (або «жорстка вода»), може спричинити збільшення або зменшення кількості мінеральних (кальцієвих) відкладень у системах сонячного водонагріву. Ви можете уникнути цього за допомогою пом’якшувачів води або шляхом циркуляції спеціального розчину (такого як оцет) через колектор кожні 3-5 років або в залежності від умов води.

Кисень, що потрапляє в сонячну систему водонагріву з відкритим циклом, спричиняє іржу в будь-якому залізному або сталевому компоненті. Такі системи повинні мати мідну, бронзову, латунну, нержавіючу сталь, пластик, гумові компоненти та пластикові або скляні резервуари для зберігання.

Системи сонячного водопостачання зазвичай коштують дорожче, ніж звичайні системи нагріву води. Проте сонячний водонагрівач зазвичай може заощадити гроші в довгостроковій перспективі. У середньому, якщо ви встановите сонячний водонагрівач, то вартість підігріву води повинна знижуватися на 50% -80%. Також, оскільки сонце безкоштовне джерело енергії, ви захищені від майбутнього дефіциту палива та підвищення цін.

Щоб дізнатися більше про сонячну енергію вдома, поверніться в наш блог. У нас були публікації присвячені сонячній енергії.


Energy Consulting пропонує тепловізійну зйомку та побутовий / промисловий енергоаудит. Працюємо у Львові, Івано-Франківську та Тернополі, також можливі індивідуальні замовлення в інших регіонах України.

© 2019 Smarty.