5 додаткових способів підготовки будинку до зими

Енергоаудит Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ

Осінь – це настання більш холодної погоди, але це не має означати, що всі зароблені кошти будуть витрачені на опалення!

Холодна погода підкрадається непомітно, і навіть якщо сонячного тепла та теплих днів ще багато, добре підготувавшись до осені та зими, ви можете заощадити гроші і бути готовими до всього.

Ми вже розповідали вам про способи підготовки свого будинку до зими: чищення жолобів, герметизація повітря, перевірка печей, герметизуючих каналів та зовнішнього освітлення. Ось ще кілька порад вам на озброєння.


1. Вікна

Ваші вікна роблять більше, ніж забезпечують гарний вигляд на двір чи сад. Вони також створюють бар’єр для холоду. Вікна це не тільки елементи інтер’єру приміщення, а й предмет затишку та комфорту. Встановлення енергозберігаючих вікон також може зменшити втрати тепла через вікна приблизно на 10% -20%.

Використання штор та жалюзі допоможе зменшити втрати тепла через вікна. Проте вікна з прямим потраплянням сонячних променів можуть затримувати тепло під час денного світла, оскільки сонячне тепло може допомогти нагріти простір.


2. Тепло від каміна

Приємно після робочого дня зимою відпочити перед вогнем: з гарячою кавою та гарною книгою загорнувшись у ковдру… Але перш, ніж ви вмоститесь перед каміном, подбайте, щоб він був ефективним.

Подумайте про модернізацію каміна або заміну на новий більш сучасний. Це може змінити призначення каміна з декоративного, на чудовий спосіб підігріву вашого будинку. Перетворення вашого каміна заощадить вам кошти на щомісячних витратах на опалення.

Якщо ви не зацікавлені в оновленні каміна, спробуйте додати скляні двері з системою теплообміну, і переконайтеся, що ваш камін очищений.


3. Вентилятор

Влітку вентилятор – це чудовий спосіб прохолоди, але ваш вентилятор також може допомогти правильно циркулювати теплому повітрю взимку. Коли ви змінюєте напрямок руху лез вентилятора, тепле повітря рухається кімнатою. Щоб забезпечити обертання вентилятора у правильному напрямку, встановіть його таким чином, щоб леза крутилися за годинниковою стрілкою.


4. Вітрозахист

Правильний ландшафтний дизайн може заощадити енергію. Вітрозахист може допомогти блокувати холодний зимовий вітер, і ваш будинок буде теплішим. Стіна або огорожа, вічнозелені дерева та чагарники, висаджені на північ, захід і схід від вашого будинку, можуть бути найбільш ефективними у створенні вітрозахисту та зменшенні витрат на опалення. А влітку створити затінок для комфортного відпочинку та запобігання нагріву будинку від сонця.


5. Ізоляція

Ізоляція – це ще один важливий спосіб підготувати свій будинок до осені та зими. Взимку тепло у вашому домі спробує витекти безпосередньо з усіх нагрітих житлових приміщень до сусідніх неопалюваних горищ, гаражів, підвалів і навіть на відкрите повітря. Тепловий потік також може побічно “втікати” через внутрішні стелі, стіни та підлоги – там, де є різниця в температурі.

Це означає, що ваша опалювальна система повинна працювати потужніше, якщо ваш будинок не належним чином ізольований, витрачаються ваші гроші та витрачається енергія. Правильна ізоляція вашого будинку зменшить витоки тепла.

Щоб ваш будинок був теплим та ефективним, переконайтеся, що ви використовуєте належну ізоляцію.


Хоча може здатися, що літні дні – нескінченні, осінь і зима все одно настануть. Підготуйте свій дім до зими завчасно.

Не знаєте де саме ваш будинок втрачає тепло і на що звернути увагу в першу чергу? Замовте енергоаудит в компанії Energy Consulting. Вартість наших послуг перегляньте тут.

© 2019 Smarty.