Способи підвищення домашньої ефективності

Енергоаудит Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ

Кондиціонери використовують близько 5 відсотків усієї електроенергії, виробленої в країні. Заміна старого блоку кондиціонера на енергоефективний може заощадити 20-40 відсотків на витратах на охолодження будинку.

Давайте обговоримо способи підвищення енергоефективності вашого будинку. Напередодні ми переглянули ваші запитання, і підготували відповіді на найбільш цікаві. Щоб отримати додаткові поради та інформацію щодо домашньої ефективності, обов’язково ознайомтеся з нашим блогом Energy Consulting.


Що є другою за величиною зоною споживання енергії в будинку, крім обігріву та охолодження, і як можна скоротити споживання енергії в цій області?

Нагрівання води є найбільшим енергоємним ресурсом будинку після нагрівання та охолодження. Найкращим способом зниження споживання енергії, є встановлення температури водонагрівача до 50 градусів (вам більше не потрібно встановлювати водонагрівач до більш високих температур для дезінфекції посуду, якщо в посудомийній машині є підігрівач).

Поліпшення, такі як встановлення зливних кранів та душових кабін з низьким рівнем потоку води, а також ізоляційні труби з гарячою водою допоможуть вам заощадити кошти на нагріванні води. Нарешті, якщо водяний обігрівач потрібно замінити (водяні нагрівачі, як правило, працюють 10-15 років), вибирайте енергоефективну модель. Іншим варіантом заміни вашого водонагрівача є встановлення водонагрівача теплового насосу, який зазвичай використовує на 50 відсотків менше електроенергії, щоб нагрівати воду, ніж звичайні електричні водонагрівачі. Щоб отримати додаткові способи знизити витрати на підігрів води, перегляньте поради щодо підігріву води у Energy Consulting.


Система кондиціонування повітря працює приблизно 12 років, і вона не має позначки енергоефективності. Чи потрібно замінити її?

Більшість центральних кондиціонерів працюють близько 20 років. У 12 років ваше обладнання проходить середній термін служби. Навіть якщо у вашому кондиціонеру лише 10 років, ви можете заощадити 20-40 відсотків ваших витрат на охолодженні, замінивши його більш новою, ефективною моделлю.

При заміні центрального блоку кондиціонера шукайте енергоефективну модель. Вибирайте модель з двома швидкостями. Переконайтесь, що в агрегаті є термоперетворювальний клапан, який підтримує ефективність роботи при низьких показниках. Якщо ви живете в вологому кліматі, переконайтеся, що пристрій має високу продуктивність при високій вологості повітря.

Окрім придбання енергоефективного блоку, правильне встановлення має вирішальне значення для досягнення очікуваного результату. Протягом процесу встановлення переконайтеся, що трубки не мають жорстких вигинів, перекручень або надмірної довжини.


Будинок був побудований в 1915 році, і має невеликі вікна в фундаменті. Який найкращий спосіб мінімізувати витік повітря?

Якщо ваші вікна працюють справно, встановіть нові прокладки, щоб забезпечити кращу герметизацію, і якщо це можливо, розгляньте додавання до віконних склопакетів різного роду захисних плівок. Читайте про ущільнення витоків повітря навколо ваших вікон у нашому блозі Energy Consulting.


Сушачи одяг на повітрі, а не в сушарці, скільки можна заощадити, і яка ця економія в порівнянні з пранням білизни тільки в холодній воді?

Сушіння одягу на свіжому повітрі замість сушарки заощадить багато енергії. Важко визначити точні цифри, але середня сім’я здійснює приблизно 300 завантажень пральної машини на рік. Висушений на свіжому повітрі одяг заощадить вам близько 1200 грн (близько 285-321 кВт електроенергії) на рік, якщо у вас є електрична сушарка і близько 3000 грн, якщо у вас є газова сушарка.

Нагрівання води споживає близько 90% енергії, необхідної для прання одягу. Перемикання температури від гарячої до теплої може скоротити споживання енергії вдвічі, а використання холодної води зменшить споживання енергії навіть більше.


Напишіть нам свої запитання щодо енергоефективності будинку. Наші кваліфіковані працівники допоможуть вам вирішити всі питання щодо енергозбереження. Пропонуємо енергоаудит будинків та приватних підприємств.

© 2019 Smarty.