Способи збереження енергії цього року

Енергоаудит Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ

Шукаєте способи економії енергії? Ознайомтеся з цими порадами, які повинні виконуватися кожним домовласником.

Новий рік – нові починання. Це вже не перший рік, коли ви шукаєте способи заощаджувати енергію, або хочете знизити свої рахунки за енергію навіть більше, ніж минулого року. Ознайомтеся з нашими стратегіями економії енергії. Вони стануть гарним способом заощаджувати кошти вдома.


Нові починання

На початку кожного нового року мільйони людей складають плани на майбутнє, які неминуче забудуть до кінця січня. У цьому році заплануйте і запишіть хоча б декілька важливих кроків економії, які вам під силу. Замість того, щоб просто мріяти – дійте!

Потрібні деякі ідеї щоб ваш будинок став більш енергоефективним? Щоб ви почали працювати, ми провели консультації з нашими фахівцями, які працюють над розробкою інноваційних, економічно вигідних рішень щодо економії енергії, – щоб створити перелік найкращих способів заощаджувати енергію та гроші вдома.

Вони придумали вісім стратегій, які всі домовласники повинні зробити, щоб знизити свої рахунки за енергію незалежно від часу року або їх цінового діапазону. Деякі поради безкоштовні або недорогі, і вони можуть використовуватися щодня для збільшення економії енергії, тоді як інші вимагають більших інвестицій для довгострокових заощаджень.

Цього року спробуйте один або декілька способів щодо покращення енергоефективності у вашому домі та побачте заощадження на наступному рахунку за енергію.


Корисні поради

1. Придбайте та встановіть програмований термостат. Ви можете заощадити приблизно 10% на рік на витратах за опалення та охолодження, використовуючи програмований термостат, і, регулюючи його, коли ви спите чи далеко від дому, вам не доведеться жертвувати комфортом.


2. Використовуйте сонячне світло у ваших інтересах. Сонячні промені можуть сприяти нагріванню взимку, але й змусити кондиціонери і вентилятори працювати інтенсивніше – і використовувати більше енергії – влітку. У зимові місяці ви можете скористатися сонячними променями, відкриваючи штори протягом дня, щоб сонце природним чином нагрівало ваш будинок. Протягом більш теплих місяців використовуйте світлі штори або жалюзі, щоб відбивати тепло назад, зберігаючи ваш будинок прохолодним. Ефективне використання природного освітлення також зменшить потребу використання штучного світла.


3. Коли ви замінюєте прилади або купуєте електроніку, шукайте енергоекономні пристрої: вентилятори та електроніку. Прилади та електроніка вашого будинку споживають близько 20 відсотків ваших рахунків за енергію. Використання сертифікованої енергоефективної продукції, яка включає в себе передові технології, які використовують на 10-15 відсотків менше енергії та води, ніж стандартні моделі, у всьому будинку може заощадити майже 20 000 грн за весь їх термін служби. Наприклад, енергоощадні пральні машини використовують на 40 відсотків менше енергії, ніж звичайні, і також скорочують рахунки за воду. Сучасні пральні машинки також потребують меншої кількості прального засобу та більш делікатні до одягу.


4. Оберіть енергозберігаюче освітлення. Близько 10 відсотків енергії, яку використовує ваш будинок, йде на витрати на освітлення. Замінивши п’ять найчастіше використовуваних ламп вашого будинку на енергозберігаючі лампи, ви можете заощадити до 2000 грн на рік. У порівнянні з традиційними лампами розжарювання, компактні люмінесцентні лампочки можуть заощаджувати до 75% енергії та працювати в шість разів більше.


5. Використовуйте окрему лінію живлення для свого електронного обладнання. Багато пристроїв та обладнання продовжують споживати непотрібну енергію навіть тоді, коли вони не використовуються. Часто їх називають вампірами енергії, ці пристрої “з’їдають” сім’ям близько 1500 грн на рік. Використовуйте окрему лінію живлення для електронних пристроїв і вимикайте її, коли пристрої не використовуються для зменшення витрат енергії. Обов’язково відключайте зарядні пристрої телефонів – вони також споживають енергію навіть тоді, коли не підключені до пристрою.


6. Знизити енергію для нагріву води. Нагрівання води є великою витратою енергії у вашому домі, що складає близько 14-18 відсотків ваших комунальних платежів. Роблячи прості кроки, ви можете скоротити рахунки за підігрів води. Переконайтеся, що ваш водонагрівач встановлений не вище 50 градусів. Новіші водонагрівачі мають більше ізоляції, ніж старі. Якщо ваш водонагрівач працює більше п’яти років, ви повинні подбати про його ізоляцію, щоб зупинити втрати тепла від резервуара.


7. Залучіть професіоналів для підтримки системи опалення та охолодження. Організуйте щорічне обслуговування кваліфікованими фахівцями. Це включає в себе перевірку потоку повітря, тестування правильного рівня рідини, перевірка процесу згоряння та охолодження теплообмінника, а також забезпечення належної вентиляції в кожній кімнаті. Крім того, ви повинні очищати повітряні фільтри в системі опалення та охолодження один раз на місяць і регулярно замінювати їх.


8. Зверніться до компанії, яка надає послугу енергоаудиту вдома для досягнення ще більших заощаджень. Що таке енергоаудит та як його замовити читайте тут. Професійні експерти з питань енергії проведуть комплексний енергетичний аудит усього вашого будинку, використовуючи спеціальні інструменти – наприклад, тепловізор для виявлення витоків повітря – для вимірювання ефективності використання енергії у домі.


Чи потрібен енергоаудит?

Професійний енергетичний аудит дає вам повну інформацію про те, де ваш будинок втрачає енергію і що ви можете зробити, щоб заощадити гроші. Зробивши оновлення (особливо ущільнюючи витік повітря та належним чином ізолюючи ваш будинок), ви можете сподіватися, що заощаджуєте витрати на енергію на 15-30% і більше, а також покращуєте комфорт та якість повітря у вашому домі.

Шукаєте більше способів заощадити енергію? Ознайомтеся з порадами від Energy Consulting, які заощаджують енергію та гроші. Компанія працює по Львівській, Івано-Франківській та Тернопільській областях, також можливі індивідуальні замовлення в інших регіонах України.

© 2019 Smarty.