Стратегія ефективного домашнього охолодження 

Енергоаудит Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ

Енергоаудит Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ

Коли настає гаряча пора року, і ви, ймовірно, використовуєте ваш кондиціонер як мінімум кілька разів (якщо не більше) на день. Але чи витратили ви час на те, щоб він працював так, як треба? Чи врахували загальну стратегію охолодження, яка може допомогти вам вмикати свій кондиціонер менше, заощадити гроші, і в той же час почувати себе комфортно? Якщо ви відповіли “ні” на ці питання, наведені нижче поради допоможуть вам досягти комфортного, ефективного періоду охолодження.


Підтримуйте кондиціонер в належному стані

Правильне технічне обслуговування може допомогти ефективно працювати вашому кондиціонеру та подовжити термін його експлуатації.

Наведені нижче підказки допоможуть вам ефективно користуватися кондиціонером:

 • Замінюйте фільтри кожні два місяці протягом сезону охолодження. Ви можете зменшити споживання енергії на 5%-15%, замінивши брудний, забитий фільтр на новий.
 • Перевіряйте котушку випарника щороку і очищайте її, коли це потрібно.
 • Очистіть територію навколо зовнішніх конденсаторних блоків, виймаючи сміття та обрізаючи листя, щоб потік повітря мав вільний простір навколо блока. Також пам’ятайте про сміття, що падає з вентиляційних отворів сушарки, опале листя, обрізки він косіння газону; очищайте це сміття, протягом усього сезону охолодження.
 • Слідкуйте, щоб жалюзі на внутрішньому блоці були рівними. Якщо це не так, вони можуть блокувати повітряний потік.
 • Пропустіть жорсткий дріт через канали зливу води. Коли вони забиті, апарат не може зменшити вологість, а надлишок вологи може спричинити появи плісняви.
 • Для кондиціонерів у приміщенні або вікні перевірте ущільнення між кондиціонером та рамою, щоб забезпечити контакт із металевим корпусом пристрою. Ушкодження ущільнення може спричинити витоки повітря та витрати енергії.
 • Дізнайтеся більше про технічне обслуговування кондиціонерів та про проблеми з кондиціонерами. Для більш базового технічного обслуговування обов’язково зверніться до сертифікованого фахівця.

Плануйте свою стратегію охолодження будинку

Після того, як ви встановили кондиціонер, працюйте над загальною стратегією його використання разом з іншими методами охолодження вашого будинку, такими як природна вентиляція та вентилятори для стель. Крім того, важливо скільки і як ви готуєте їжу та використовуєте іншу побутову техніку; вони можуть додати додаткове тепло для вашого будинку.

Наступні поради можуть бути частиною вашої стратегії:

 • Встановіть свій термостат на мінімальну позначку, коли ви вдома і потребуєте охолодження. Використовуйте програмований термостат, щоб збільшити температуру, коли ви знаходитесь у від’їзді, і поверніть її на комфортний рівень, перш ніж ви будете вдома.
 • Використовуйте природну вентиляцію, коли це можливо. Відкрийте вікна та вимкніть систему охолодження, якщо повітря достатньо прохолодне вночі та вранці.
 • Використовуйте енергоефективні вікна та закривайте їх протягом дня, щоб блокувати сонячне світло.
 • Використовуйте стельові вентилятори, коли ви знаходитесь в кімнаті. Ви можете підняти термостат на 4 градуси, і це не вплине на комфорт. Але пам’ятайте, що потрібно вимкнути вентилятор, коли ви виходите з кімнати – вентилятор охолоджує людей, а не кімнату, створюючи ефект вітру.
 • Знайдіть повітряні витоки та закрийте їх за допомогою ущільнювачів.
 • Обмежте тепло від ваших побутових приладів. Готуйте на вулиці на грилі, і не намагайтеся використовувати пральну машину, сушарку та посудомийну машину під час спеки. Під час приготування їжі використовуйте вентилятор, під час прийняття душу – витяжки, щоб видалити тепло та вологість з будинку.
 • Перемістіть лампи, телевізори та інші пристрої на відстань від термостату. Додаткове тепло може спричинити тривалість роботи кондиціонера.
 • Під час ландшафтного дизайну, розгляньте можливість додавання тіні для блокування сонячного тепла в спекотні літні місяці.

Літні дні не мають асоціюватися у вас з великими рахунками за електроенергію. Правильне технічне обслуговування кондиціонерів у поєднанні з загальною стратегією ефективного охолодження вашого будинку може допомогти вам перебувати у комфортному будинку, зберігаючи гроші. Щоб отримати додаткові поради, перегляньте наш блог від Energy Consulting. Ви знайдете все, що вам потрібно знати про домашнє охолодження, а також наші поради щодо енергозбереження весною та влітку.

Знизьте свої рахунки за енергію, використовуючи ефективну стратегію охолодження будинку! Компанія Energy Consulting надає послуги енергоаудиту, тепловізійної зйомки – звертайтесь до нас та робіть свій будинок енергоефективним. Працюємо у Львові, Івано-Франківську та Тернополі.

© 2019 Smarty.