Ущільнення повітряних витоків

Енергоаудит Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ

Щоб допомогти вам заощадити кошти за рахунок економії енергії, ми розглянемо питання про повітряні витоки, герметизацію та надамо поради щодо шляхів покращення комфорту вашого будинку.

Нагрівання та охолодження будинку важлива тема для всіх власників приватних будинків. Як заощадити кошти та обігріти всі кімнати та приміщення? Нижче наводимо поширені відповіді на питання щодо утримання вашого житла.


1. Як визначити, чи дійсно потрібно встановити вентиляцію мансарди?

Вентиляція мансарди служить для різних цілей. Вона може допомогти у видаленні надлишку тепла з горища влітку та надмірної вологи взимку. Проте у багатьох будинках вентиляція горища також може витягувати тепле повітря з житлової площі на горище взимку, що спричиняє проблеми, такі як намерзання льоду та конденсація вологи на нижній поверхні даху. У сезон охолодження вентиляція горища може також витягнути охолоджений повітря з будинку, в результаті чого витрачається енергія.

Найкращий спосіб полягає в забезпеченні того, щоб будь-які сполучення, в яких переміщається повітря з житлової площі на мансарду, були герметизовані та ізольовані.

Також важливо перевірити рекомендації виробника покрівельного матеріалу, щоб забезпечити дотримання всіх гарантійних вимог. Пам’ятайте, що рух енергії, повітря та вологи через будинок є складною системою, і кожен будинок індивідуальний. Ваш будинок може поводитися інакше, ніж будинок сусідів. Підрядник, що працює з вашим об’єктом, може допомогти вам визначити найкращий підхід до вашого житла за допомогою аналітичного підходу, враховуючи всі дрібниці. Замовляйте енергоаудит свого будинку. Перегляньте вартість енергоаудиту для підприємств та приватних будинків.


2. Чи потрібно знімати попередню ізоляцію у старому будинку перед заміною на нову? Яка найкраща товщина ізоляції та її тип?

З огляду на вік будинку, швидше за все, ізолюючим матеріалом є кам’яна вата на горищі. Це мінеральний продукт, схожий на склопластик, але часто складається з волокон, які можуть бути надзвичайно гострими, що призведе до подразнення шкіри, тому переконайтеся, що той, хто працює на мансарді, повністю захищений окулярами, комбінезоном, респіратором та хорошими рукавичками. Кам’яна вата також може бути набагато важчою, ніж скловолокно або целюлоза. Нічого не завадить залишити її на місці та ізолювати новим матеріалом.

Перевірте специфікації конкретного виробу та марку ізоляції, яку ви вирішите використовувати, щоб визначити, чи є ізоляція потенційно небезпечною. Целюлозна ізоляція попередньо обробляється вогнезахисним засобом, який зазвичай складається з сульфату амонію або борної кислоти. Борна кислота також звичайно використовується як засіб від комах.

Нарешті, щоб контролювати втрати тепла та зменшити ймовірність конденсації вологи на нижній поверхні вашої даху, також важливо зробити повітряну герметизацію перед додаванням нової ізоляції. Якщо ви додасте ізоляцію без пломбування повітря, температура взимку на поверхні даху буде холоднішою, ніж це було раніше, створюючи ідеальне місце для переміщення вологи з житлової площі до цієї зони. Це визначається герметизацією отворів, де тепле, вологе повітря з житлового простору може проникати в мансарду – як місця, де проходить сантехніка, труби через стелю. Підрядник, який виконує енергоаудит, може визначити, де є ці шляхи витоку.


3. Яку температуру встановити на термостаті, щоб заощадити енергію?

Коротка відповідь на ваше запитання: таку, яка буде для вас найбільш комфортною.

Якщо у вас є добре утеплений будинок з мінімальним витоком повітря та енергоефективним обладнанням для нагріву та охолодження, у вашому будинку буде легше підтримувати температуру за вашим вибором. Якщо ви шукаєте шляхи подальшого зменшення рахунків за енергію, регулюючи температуру вночі або коли ви знаходитесь не вдома, то “правильна” температура  залежить від типу опалювального обладнання, яке ви маєте. Є кілька факторів, які слід враховувати, включаючи тип термостата і чим ви обігріваєте будинок.

Залежно від того, наскільки градусів ви знизили температуру і на скільки часу, системі гарячої води може знадобитися від декількох хвилин до декількох годин, щоб відновитись після зміни температури. Це пов’язано з тим, що вода в котлі може підтримувати температуру, але потрібно багато енергії для повторного нагрівання води в розподільчих трубах, якщо вони охололи.

Термостат, який ви використовуєте, теж важливий. На ринку сьогодні є багато цифрових термостатів з функціями, які дозволяють запрограмувати зміну температури, яка автоматично відбувається відповідно до вашого розкладу щоденно і щотижня. Існують також розумні термостати. Вони вивчають ваші звички і спробують передбачити, яку ви хочете встановити температуру в будь-який певний час доби. Якщо у вас є тепловий насос, і ви хочете знизити температуру, важливо переконатися, що термостат, який ви використовуєте, призначений для двоетапного “прискореного відновлення”, який допомагає контролювати повернення будинку до відповідної температури без задіювання вторинного джерело тепла.

Для деяких систем кращим варіантом може бути просто вибір єдиного налаштування температури, яка буде підтримуватися без будь-яких регулярних відхилень, оскільки вартість відновлення тепла після зниження температури може перевищити передбачувану економію.


4. Чи потрібно ізольовувати систему труб під стелею підвалу?

Відповідь на запитання залежить від кількох чинників. По-перше, важливо, щоб канали були герметизовані, перш ніж їх утеплювати. По-друге, рентабельність ізоляції каналів залежить від того, чи використовуєте ви для труби для обігріву (на відміну від простого охолодження), і як холодно у підвалі. Якщо температура у вашому підвалі ніколи не опускається нижче 10-15 градусів, у вашому домі можуть бути й інші місця для інвестування в покращення енергозбереження. Ще однією причиною ізоляції труб є те, що вони використовуються для охолодження і мають тенденцію “запотівати” влітку. Ізоляція в вологих місцях може допомогти запобігти утворенню конденсату.


Найкращі поради по усуненню витоків повітря вам може надати лише професійний енергоуадитор, який може діагностувати ваш будинок чи підприємство та рекомендувати план дій. Щоб дізнатися більше способів заощаджувати енергію вдома, перегляньте наші поради.

Для більш детальної інформації та консультацій звертайтеся до компанії Energy Consulting. Працюємо по Львівській, Івано-Франківській та Тернопільській областях, також можливі індивідуальні замовлення в інших регіонах України.

© 2019 Smarty.