Відновлювана енергетика для домогосподарств

Енергоаудит Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ

Якщо ви виконали деяку роботу для покращення енергоефективності, і ви все ще шукаєте способи економії енергії вдома, може почати вивчення варіантів відновлюваної енергії. Розглянемо питання відновлюваної енергії.

Для домовласників, які тільки починають шукати способи заощаджувати кошти за рахунок економії енергії, важливо починати з простих способів, таких як проведення енергетичних аудитів, встановлення програмованих термостатів та ущільнення повітряних витоків. Але якщо ви є одним з багатьох домовласників, які вже зробили перші кроки до зниження рахунків за енергію, то ця стаття буде цікавою для вас.


Відмінність теплових сонячних проектів та фотоелектричних сонячних батарей

Перш ніж порівнювати витрати на сонячні та фотоелектричні системи, важливо розуміти відмінності між ними.

Сонячні теплові системи (іноді їх називають сонячними водонагрівачами) використовують сонце для нагрівання води для гарячого водопостачання та, можливо, опалення приміщень, якщо у вас є система опалення, яка використовує воду, наприклад, радіатори. Ці системи, як правило, на 50-75 відсотків ефективні і не можуть подавати будь-який надлишок сонячної теплової енергії, назад до електромережі. Це означає, що в деяких випадках системи можуть виробляти більше енергії, ніж потребує будинок, що дозволяє знизити ефективність роботи системи.

І навпаки, фотоелектричні панелі перетворюють енергію сонця на електрику з ефективністю приблизно 15 відсотків і можуть бути використані для прямого живлення будь-якого приладу у вашому домі, який використовує електроенергію, включаючи теплові насоси для опалення приміщень, водонагрівачі, електроприлади, освітлення. Крім того, використовуючи “зелений тариф” домовласники можуть продавати надлишкову енергію назад у мережу, допомагаючи навіть зменшувати рахунки за енергію.

Через ці відмінності може бути важко порівнювати сонячні теплові та фотоелектричні системи. Крім того, витрати на сонячні та фотоелектричні системи залежать від ряду факторів, таких як сонячний ресурс, доступний у вашому конкретному місці, витрати на встановлення у вашому регіоні, розмір необхідної системи, місцеві ціни на електроенергію та будь-які інші наявні стимули.


Терміни окупності

Враховуючи всі ці елементи – типовий термін окупності житлової сонячної системи становить близько 10 років. Але майте на увазі, що ваш конкретний термін окупності може бути різним в залежності від ціни електроенергії, яку ви платите, податкових пільг  або знижки на встановлення сонячних панелей у вашому домі.

Хоча сонячні теплові системи зазвичай коштують дешевше, ніж установки для фотоелектричної системи, їх період окупності схожий на сонячні теплові системи. Залежно від місця розташування вашого будинку, використання води та витрат на енергію, термін окупності фотоелектричної системи зазвичай становить близько 7-10 років.

Зрештою, ваші енергетичні потреби та характеристики вашого будинку визначають, який тип сонячної системи є найбільш економічно ефективним для вас.


Використання сонячної енергії для побутових споживчих потреб вже давно використовується жителями європейських країн. Принцип продажу надлишків енергії і заробіток на цьому – теж дуже успішна європейська практика. Сонячні станції безпечні і не шкодять екології (на відміну від традиційних способів отримання енергії).

Компанія Energy Consulting пропонує для вас енергоаудит будинків та підприємств за доступними цінами. Для більш детальної інформації та консультацій звертайтеся до нас по телефонах вказаних на сайті, або пишіть нам на пошту. Працюємо по Львівській, Івано-Франківській та Тернопільській областях, також можливі індивідуальні замовлення в інших регіонах України.

© 2019 Smarty.