Відновлювана енергія: багатовікова традиція

Енергоаудит Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ

Цікаво дізнатися, що енергозбереження та використання відновлюваної енергетики – це не сучасні течії, як ви могли собі уявляти.

Ми дізналися, що Леонардо да Вінчі – одне з найбільш впізнаваних імен в світі мистецтва – був людиною Відродження. Він був висококваліфікованим в немислимих різноманітних дисциплінах, включаючи будівництво, архітектуру та навіть поновлювані джерела енергії. Так, це правда, ескізи художника Леонардо да Вінчі показують ранню концепцію зосередженої сонячної енергії.

“Да Вінчі малював конструкції для великого криволінійного дзеркала. Планувалося, щоб дзеркало концентрувало сонячні промені на котлі та нагрівало воду для фарбування тканини”. (Сонячна енергія Ніла Морріса)


Історичні факти

На початку 15 століття, да Вінчі правильно застосував головну концепцію технологій, що використовують технології зосередженої сонячної енергії, для відображення та концентрації сонячного світла на приймачі, які збирають сонячну енергію та перетворюють її в тепло.

Цікаво, що ми часто асоціюємо поновлювані джерела енергії як майбутні, передові технології. Проте, як у випадку криволінійного дзеркала да Вінчі, багато з цих технологій базуються на багатовікових концепціях та винаходах. Не переконані? Розглянемо вітрову енергію рухомих човнів вздовж річки Ніл ще 5000 р до нашої ери.

А як щодо геотермальної технології? Археологічні докази показують, що перше застосування людиною геотермальних ресурсів в Північній Америці сталося більше 10 000 років тому. Перша геотермальна електростанція була завершена в Італії, більш ніж сто років тому, в 1904 році.

Значна частина роботи залишається для того, щоб зробити відновлювані джерела енергії, як, наприклад, сонячне світло та вітер, доступним, життєздатним варіантом для більшої кількості людей. Але більше довідатися про історичний контекст цих технологій “наступного покоління”, їхнє раннє використання в житті людей давно, є достойним кроком.

Ми поділилися з вами цікавими історичними фактами про технології використання поновлюваних джерел енергії, які ми використовуємо сьогодні, працюйте над тим, щоб також втілити їх в життя.


Як заощаджувати кошти та енергію у власному домогосподарстві? Телефонуйте в компанію Energy Consulting. Пропонуємо для вас тепловізійну зйомку та енергоаудит за доступними цінами.  Працюємо по Львівській, Івано-Франківській і Тернопільській областях, також можливі індивідуальні замовлення в інших регіонах України.

© 2019 Smarty.