Вибір енергоефективного ноутбука

Енергоаудит Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ

Ми вже згадували в нашому блозі про вибір енергоефективної побутової техніки. Сьогодні розглянемо, як знайти та придбати енергоефективний ноутбук. Рада з питань екологічної оцінки екологічної продукції (EPEAT – Electronic Product Environmental Assessment Tool) оцінює електронні продукти на основі 51 загальних екологічних критеріїв: 23 необхідних критеріїв екологічної ефективності та додаткові 28 необов’язкових критеріїв.

EPEAT Bronze – відповідність 23 обов’язковим екологічним критеріям, EPEAT Silver – відповідність 23 обов’язковим екологічним критеріям плюс не менше 50% додаткових, EPEAT Gold – відповідність 23 обов’язковим екологічним критеріям плюс не менше 75% додаткових.


Прагнемо до досконалості

Наразі відповідність стандарту ENERGY STAR® є мінімальними вимогами, додатковий плюс, якщо продукт відповідає більш жорсткому стандарту.

Якщо ви шукаєте новий невеликий ноутбук, для використання в дорозі, шукайте високий рівень енергоефективності. А також, щоб він містив як можна менше токсичних матеріалів. Перевагою у виборі буде невеликий розмір, мала вага (менше 1,4 кг) та тривалий термін служби батареї між перезаряджанням. Зазвичай, пошук починається в Інтернеті з перегляду рейтингу продукту та відгуків про нього. Обов’язково перейдіть на сайт виробника.

Чудово, якщо на сайті виробника вказано на головній сторінці, що ноутбук був “сертифікований EPEAT Gold та сумісний з Energy Star 5.0”. Насправді, виробники демонструють, що вони сертифіковані EPEAT. Ноутбук може бути оснащений бездротовим світлодіодним підсвічуванням. Світлодіоди відомі низьким енергоспоживанням, що є цінною функцією при роботі від акумуляторів. Ви ж не хочете, щоб батарея швидко сіла, коли ви віддалені від електричної розетки.


Кілька порад для вас

  • При купівлі ноутбука задумайтеся над його призначенням: для офісної роботи, для роботи з графікою чи гри.
  • Намагайтесь при використанні ноутбука не ставити його у ввімкненому стані на подушки, ковдру, килим – це може призвести до надмірного перегрівання і виходу з ладу.
  • Обов’язково, хоча б один раз на рік занесіть ноутбук у найближчий сервісний центр для чистки та профілактики. Це збільшить його цикл роботи.
  • Продовжуючи заряджатися після 100%, батарея швидко зношується. Щоб цього уникнути, відключайте ноутбук від електромережі.
  • Щоб батарея довше тримала заряд, не заряджайте її більш ніж на 80 відсотків і не давайте заряду впасти нижче 20 відсотків.
  • Не тримайте ноутбук під прямими сонячними променями.
  • Взимку намагайтеся менше тримати ноутбук на відкритому повітрі.
  • Краще вимикати ноутбук, і не використовувати режим очікування (Stand By). На ніч так робити не варто.
  • Обирайте перевірений бренд та найкращі умови гарантійного обслуговування.

Цікавитесь питаннями енергозбереження? Компанія Energy Consulting пропонує тепловізійну зйомку та енергоаудит за доступними цінами. Працюємо по Львівській, Івано-Франківській і Тернопільській областях, також можливі індивідуальні замовлення в інших регіонах України.

© 2019 Smarty.