Використання каміна для опалення будинку

Енергоаудит Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ

Використовуйте для опалення затишний камін на дровах, заощаджуючи при цьому гроші та енергію. Дрова, що потріскують в каміні, можуть створити теплу і затишну атмосферу в будинку, зберігаючи ваш дім теплим без увімкнення опалення.

Для багатьох з нас не дивно, що перші кілька днів листопада, як правило, не такі ще холодні і, звичайно, думки про холод та мороз ще десь далеко. Найпростіше запалити камін, і задуматися як ви збираєтеся опалювати будинок і залишатися енергоефективними, коли підходить холодна погода.


Камін для обігріву будинку

Якщо ви вже подумали про це протягом вихідних і зрозуміли, що один із способів для того, щоб залишитися енергоефективними, і водночас в теплі та затишку цієї зими, це скористатися дровами для обігріву будинку. Дрова дозволять вам створити комфортну та теплу атмосферу в будинку, та не використовувати інші види опалення, що знизить рівень споживання електроенергії.

Теплова енергія від спалювання деревини випромінюється безпосередньо у вітальню, зберігаючи найбільш зайняте приміщення в будинку на 10 градусів теплішим від решти будинку без використання електрики чи газу. Ефективність найвища, коли дерево спалюється безпосередньо в каміні, оскільки це запобігає втраті енергії. Коли дерево або інше паливо перетворюється на електроенергію, а потім транспортується до місця проживання, де перетворюється в тепло, в цьому процесі втрачається певна кількість енергії. Енергетична ефективність камінів приблизно 86%.

Важливо пам’ятати, що переваги енергозбереження від використання вашого каміна як основного джерела тепла реалізуються лише в тому випадку, якщо ваш камін чи інший пристрій для спалювання деревини є ефективним.

В каміні повинні спалюватися лише дрова. Рекомендується використовувати сухі дрова 15% вологості, для попередження утворення смоли. Більш висока вологість веде до зниження тепловіддачі. Тверда деревина дає хороший жар і забезпечує повільне згорання (бук, береза, дуб, граб). Менш щільна деревина м’яких і хвойних порід дає, навпаки, більше вогню, але менше вугілля і тепла (липа, тополя, ялина, сосна). Обов’язково прочищайте димохід не менше двох разів на рік, у тому числі один раз в опалювальний сезон.

Найкраще використання каміну взимку – це будинок, який є затишним, має чудовий аромат, а ви дійсно економите електроенергію і, звичайно ж, гроші! З планом збереження енергоефективності у вашому домі з прохолодними місяцями, ви можете не боятися майбутнього зимового сезону.


Переконайтеся, що ваш камін енергоефективний, перш ніж використовувати його для опалення.

Яким чином заощаджувати в опалювальний сезон, якщо у вас нема каміну? Компанія Energy Consulting має для вас кілька рішень: замовте енергоаудит чи тепловізійну зйомку. Для більш детальної інформації та консультацій звертайтеся до нас по телефонах вказаних на сайті, або пишіть нам на пошту.

© 2019 Smarty.