Використання пасивного сонячного дизайну для заощадження грошей та енергії

Енергоаудит Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ

Існує хибне уявлення, що використання сонячної енергії для вашого будинку означає, що вам потрібні фотогальванічні модулі на вашому даху, конвертер та інші технологічні гаджети. І поки сонячна електрична система потребує всіх цих речей, ви також можете використати сонячну енергію іншими способами, наприклад, через пасивний сонячний дизайн будинку.

Пасивний сонячний дизайн використовує ретельно спроектовані виступи та відбивні покриття на вікнах, зовнішніх стінах та дахах, щоб забезпечити комфорт під час жаркого сезону.

Пасивний сонячний дизайн використовує фасад будівлі, клімат та матеріали, щоб мінімізувати споживання енергії. Добре спланований пасивний сонячний дім знижує навантаження на опалення та охолодження за допомогою енергоефективних стратегій, що означає зниження витрат на опалення та охолодження. Використання пасивного сонячного дизайну для нагрівання та охолодження вашого будинку може бути як екологічно чистим, так і економічним. У багатьох випадках ваші витрати на опалення можуть бути зменшені до менш ніж половини вартості опалення типового будинку!


Розглянемо основи

Пасивний сонячний будинок збирає тепло, коли сонце світить через вікна, що розміщені на півдні, і зберігає його в матеріалах, що зберігають тепло, відомі як теплові маси. Добре розроблені пасивні сонячні будинки забезпечують денне світло цілий рік і комфортні протягом сезону охолодження завдяки ретельно продуманим виткам і відбивним покриттям на вікнах, зовнішніх стінах та дахах.

Щоб бути ефективним, для пасивного сонячного будинку потрібні деякі основні елементи, які працюють разом:

  • Правильно орієнтовані вікна
  • Теплова маса
  • Механізми розподілу
  • Стратегії контролю.

Інші речі, які слід враховувати

Перш ніж додати сонячні функції до свого нового або вже готового будинку, розглянемо також можливість впровадження енергоефективного домашнього дизайну. Енергетичний аудит будинку завжди чудова порада для початку. Детальніше про енергоаудит тут.

Якщо ви плануєте новий пасивний сонячний дім, частина південного боку вашого будинку повинна мати безперешкодний “вигляд” на сонця. Розглянемо можливі майбутні способи використання землі на півдні від вашого будинку – маленькі дерева виростуть і стануть високими деревами, а майбутня багатоповерхова будівля може блокувати доступ вашого будинку до сонця. У деяких районах зонування або інші правила загального користування землею передбачають доступ землевласників до сонячного світла. Можна розташувати будинок на північному боці ділянки.


Просто кілька порад

Щоб забезпечити оптимальне сонячне світло, не забудьте регулярно мити вікна, що виходять на південь. Також переконайтесь, що меблі та інші предмети не блокують сонячні промені на бетонній плиті або теплопоглинаючій стіні.

Щоб дізнатися більше про сонячну енергію вдома, поверніться в наш блог. Ми вже розглянули кілька тем, таких як використання сонячної енергії та поради економії вдома.

Ви можете використати сонячну енергію, щоб нагріти та охолонути ваш будинок за допомогою пасивного сонячного дизайну.


Якщо у вас є будь-які питання щодо енергоаудиту чи тепловізійної зйомки телефонуйте до нас або залишайте повідомлення. Працюємо по Львівській, Івано-Франківській та Тернопільській областях, також можливі індивідуальні замовлення в інших регіонах України.

© 2019 Smarty.