Використовуйте енергію сонця

Енергоаудит Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ

Коли ми говоримо про сонячну енергію, ми автоматично думаємо про сонячні панелі або, зокрема, про сонячну фотоелектрику. Однак, давайте краще зрозуміємо, як можна використати багату енергію сонця, щоб задовольнити наші енергетичні потреби.

Просто вийдіть назовні в жаркий і сонячний літній день, і ви відчуєте силу сонячного тепла та світла. Є багато способів скористатися цим природним ресурсом. Одним з варіантів, який ми вважаємо особливо цікавим, є пасивний сонячний дизайн.


Пасивний сонячний дизайн

Вікна, стіни та підлоги вашого будинку можуть бути розроблені так, щоб збирати, зберігати та розподіляти сонячну енергію у вигляді тепла взимку, а також відбивати сонячне тепло влітку. Пасивний сонячний дизайн може бути застосований до будь-якого клімату.

Є декілька елементів пасивного сонячного дизайну. Південна сторона будівлі майже завжди отримує найбільше сонячного світла. Тому будинки, призначені для пасивного сонячного опалення, як правило, мають великі вікна, що виходять на південь.

Матеріали, що поглинають і зберігають сонячне тепло, можуть бути вбудовані в стіни та підлоги. Підлоги та стіни потім нагріваються протягом дня і повільно відпускають тепло вночі, коли найбільше потрібно тепло. Ця пасивна конструкція сонячного дизайну називається прямим підсиленням.

Інші проекти пасивного сонячного нагрівання включають сонячні плями та тромбові стіни. На південному боці будівлі будується сонячний простір – як теплиця. Коли сонячне світло проходить крізь скло, воно нагріває простір. Належна вентиляція дозволяє теплу циркулювати в будинку.

Стіна з тромбу є дуже товстою, з південного боку, яка фарбується в чорний колір і виготовлена ​​з матеріалу, який поглинає тепло. Панель скляного або пластикового скління, встановлена ​​на кілька дюймів перед стіною, допомагає утримувати тепло. Стіна нагрівається повільно протягом дня; тоді, як він поступово охолоджується протягом ночі, він віддає тепло в будівлю.

Багато пасивних конструкцій сонячного опалення також забезпечують денне світло. Денне світло – це просто використання природного сонячного світла, щоб освітлити інтер’єр будинку.

Занадто багато поглинання тепла може бути проблемою під час гарячих літніх місяців. На щастя, є багато конструктивних особливостей, які допомагають зберігати пасивні сонячні будівлі влітку. Наприклад, навіси можуть бути розроблені, щоб затінити вікна, коли сонце високо влітку. Інша частина будівлі може бути закрита від сонця; і будівля може бути розроблена для використання вентиляції свіжого повітря влітку.

Якщо ви реконструюєте або будуєте новий будинок, подумайте про пасивну сонячну енергію як чудовий варіант економії.


Компанія ІННІТІ Енерджі Консалтинг пропонує для вас послуги утеплення, енергоаудит та тепловізійну зйомку. Читайте більше цікавої інформації в нашому блозі. Для більш детальної інформації та консультацій звертайтеся до нас по телефонах вказаних на сайті, або пишіть нам на пошту.

© 2019 Smarty.