Використовуйте менше енергії на кухні

Енергоаудит Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ

Ви можете використовувати менше енергії на своїй кухні і все-таки підготувати ідеальне свято для всієї сім’ї.

Ми всі любимо спілкуватися з друзями, влаштувати обід в сімейному колі. Але це також означає, що ви проведете певний час на кухні для приготування святкових страв. Якщо ви, завжди шукаєте хороших порад щодо того, як приготувати смачну здорову їжу, при цьому зберігаючи енергію, наші прості рекомендації вам знадобляться. Витрати на енергоносії на кухні складають до 15% загального споживання енергії у домі, тому варто прикласти зусилля, щоб навчитися використовувати менше енергії на кухні.


Як заощаджувати енергію під час приготування їжі

Ось кілька порад, які допоможуть зберегти витрати на енергоносії:

  • Тримайте дверцята духовки закритими. Хоча ви, можливо, захочете перевірити готовність страви, яку ви готуєте в духовці, замість цього використовуйте підсвічування. Кожного разу, коли двері духовки відкриваються, температура всередині зменшується на 15-20 градусів, збільшуючи час приготування вашої страви та, що важливіше, буде коштувати вам більших грошей.
  • Перевірте температуру духовки. Термометр із термостатом, це чудовий спосіб перевірити, наскільки температура на табло духовки відповідає дійсності. Багато печей працюють з температурою, що дещо відрізняються від циферблату, на якому ви встановлюєте температуру приготування – при тестуванні температури духовки в декількох режимах (100, 150, 200 градусів) ви можете дізнатись, чи працює ваша духовка справно. Можливо, потрібно додати чи відняти кілька десятків градусів, якщо це необхідно. Завжди перевіряйте температуру духовки, щоб впевнитися, щоб вам не треба її зменшити.
  • Вимкніть опалення. Витрачаєте цілий на приготування страв на кухні? Якщо у вас в духовці пиріг, а суп на плиті, вам, ймовірно, можете бути спекотно. Тепло з вашої духовки, не кажучи вже про страви на плиті, повинно нагрівати ваш будинок, скористайтеся цим, щоб знизити температуру опалення або вимкніть його.
  • Прилади для готування. Використовуйте спеціальні побутові прилади для приготування їжі, це не лише зекономить ваш час, але і гроші. Наприклад, приготувати суп в мультиварці обійдеться в 5 разів дешевше, ніж на плиті.
  • Користуйтеся кришками. Закривайте посуд кришками під час готування їжі. Так страва приготується швидше, і витрати газу чи електроенергії будуть значно меншими. Для готування використовуйте каструлі з товстим дном, адже вони краще зберігають тепло.
  • Слідкуйте за розміром. Добре, коли діаметр каструлі співпадає з діаметром комфорки, а полум’я газової плити не понинно виступати за межі дна.
  • Температура готування. Зменшуйте температуру конфорки в електроплиті коли вода/суп закипіли. Більше 100 градусів вона не нагріється, а для підтримання температури кипіння вистачить і меншої кількості енергоносія.

Готуйте з любов’ю для всієї сім’ї та не забувайте про енергозбереження.


Ви можете заощадити енергію звернувшись в компанію Energy Consulting. Пропонуємо енергоаудит та тепловізійну зйомку за доступними цінами. Працюємо по Львівській, Івано-Франківській і Тернопільській областях, також можливі індивідуальні замовлення в інших регіонах України.

© 2019 Smarty.