Як обігріти будинок і економити

Енергоаудит Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ

Проблеми з ізоляцією

Якщо ви є домовласником, ми впевнені, що ви знаєте це відчуття. Коли сидиш у будинку, котрий любиш так сильно, про який ви так довго мріяли і заощаджували, щоб купити, і усвідомлюєте, що він потребує ще стільки вдосконалень, щоб стати справді комфортним і теплим. Ми надамо вам деякі енергозберігаючі оновлення. Нами було вирішено всі проблеми, але спочатку потрібно було з’ясувати, з чого почати вирішувати найбільші проблеми.

Ми вже розповідали історію про будинок, який неможливо було обігріти. Ось її продовження.

“Наш дім був погано ізольованим. Всю зиму ми нагрівали і нагрівали будинок, але це нам зовсім не допомагало – житловий простір був холодним, мансарда була теплою, і дах також, адже сніг на ньому танув відразу. Тала вода, не маючи куди стікати, в кінцевому результаті просочувалася всередину нашого будинку.

Провівши енергоаудит вдома, ми отримали досить гарне уявлення про те, з чим ми маємо справу, завдяки рекомендаціям фахівців нарешті ми готові вирішувати наші проблеми з ізоляцією.


Проблема з підвалом

Один з працівників, який побачив наш підвал, сказав: “Я дивуюся, що ці труби не замерзли”.
У нас є підземний підвал з дверцятами, які виходять назовні. Ці двері ніяк не були ізольовані. Не дивно, що територія навколо них була дуже холодною.

А ще труби. Всі кухонні труби йдуть по стелі. Між цими трубами був лише тонкий шар ізоляції, а холодне повітря проходило через двері підвалу. Так, ми теж надзвичайно щасливі, що ці труби не замерзли.

Запропоноване рішення: ізольовані двері

Ми встановили ізольовані двері по сходах до дверей погребу. Це, в основному, ще одні двері з зовнішнім виглядом, як передні або задні двері нашого будинку. І легко виправили цю проблему!


Проблема з горищем

У традиційному уявленні будинку з мансардою, мансарда та будинок – дві окремі зони. Повітря не змішується між цими зонами. Коли все зроблено належним чином, мансарда має свою власну систему вентиляції – як правило, вентиляційні отвори, які дозволяють випускати повітря. Оскільки будинок відокремлений від горища, кондиціоноване повітря не має куди йти, тому воно просто циркулює у власному просторі.

Ця система працює тільки тоді, коли повітря не може циркулювати між будинком і мансардою. Але у нас було так:

  • Обігрівач на горищі. Це означало, що на горищі був пристрій, що виробляє тепло, і канали, що переміщали тепле повітря. Це також означало, що вентиляційні отвори повинні були бути прорізані через стелю, утворюючи щілини, через які повітря могло потрапити на горище.
  • Вбудовані світильники. Незважаючи на те, що вони були встановлені належним чином, вони, по суті, були просто отворами, які пропускали повітря на горище.
  • Доступ до горища. У нас був відкритий доступ до горища, не було належної ізоляції. Ми мали стільки повітряного потоку між будинком і мансардою, що гаряче повітря робило саме те, що треба. Нагріте повітря, яким ми обігрівали наш будинок, йшло вгору через щілини в світильниках, вентиляційні отвори та мансардні двері, де воно прогрівало дах і горище.

Не дивно, що в самому будинку завжди було холодно. Ми гріли, гріли будинок, але те тепле повітря лише піднімалося на горище і випускалося зовні.

Запропоноване рішення: правильна ізоляція мансарди

Це була найбільша, найдорожча робота, яку ми зробили для нашого будинку. По-перше, ізолювали всі вентиляційні отвори. Потім, використовуючи комбінацію утеплювача із щільною ізоляцією, підняли тепловий бар’єр у нашому домі. Тепловий бар’єр це, по суті, точка, де зупиняється ваше умовне приміщення. Якщо б між домом та мансардою не було ніякого способу проникнення повітря, ізоляція на горищі була б бар’єром між нашим будинком та зовнішнім повітрям.

Ущільнюючи вентиляційні отвори та ізолюючи лінію даху, ми змогли підняти тепловий бар’єр до самого даху. Отже, замість того, щоб мати дві зони – будинок і мансард – весь будинок – це одна велика, повітряна зона. Наше тепле повітря більше не може вийти, тому просто залишається циркулювати в будинку.


Що ми отримали

Ми зробили багато роботи для підвищення ефективності та комфорту нашого будинку. Але всякий раз, коли ви проводите роботу з енергоефективності, ставте питання – скільки енергії ви збираєтеся заощадити? Якщо ми можемо зменшити наш рахунок на опалення цієї зими, то ми будемо заробляти гроші. І це означає, що всі проведені роботи в кінцевому рахунку окуплять себе. Справжнє питання – як швидко.

Протягом наступних кількох місяців ми будемо порівнювати наші рахунки за енергію з минулим роком. Ми будемо спостерігати за горищем, слідкувати за снігом і дивитися, чи є ще є лід у водостоках. Але те, що в будинку завдяки проведеному енергоаудиту стало тепліше видно вже одразу.”


Наші консультанти можуть запропонувати вам низку рішень для вирішення проблем із тепловим бар’єром вашого будинку. Скориставшись тепловізійною зйомкою виявити місця, де тепле повітря з вашого будинку проникає назовні, визначити місця промерзання в теплоізоляційній оболонці будівлі, дефекти стін та ізоляції. Замовте енергоаудит або тепловізійну зйомку в компанії Energy Consulting.

© 2019 Smarty.