Як позбутися від вологи в будинку

Енергоаудит Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ

Коли настають дощові дні, разом з дощем ви можете зустрітися з появою вогкості, або навіть плісняви у вашому домі. Якщо у вас є проблеми з надлишковою вологою в будинку, ця стаття саме для вас. Зберігання оптимального рівня вологи не тільки зробить будинок більш комфортним, але й ви будете використовувати меншу кількість енергії, коли ви не борються з цим теплим вогким повітрям.

Спочатку потрібно знайти місце та розмір накопичення зайвої вологи. Це на горищі? У підвалі? У ванній кімнаті або на стелі? Якщо це локалізоване мокре місце, ви, ймовірно, маєте справу з протіканням, якщо проблема займає більшу площу, таку як вся кімната або стіна, це може бути викликано вологістю.

Вологозахисні бар’єри можуть допомогти зменшити вологість у вашому домі.


Протікання, калюжі і пліснява…

Якщо ви маєте справу з протіканням, найкраще відключити воду якнайшвидше, щоб зменшити шанс формування калюж і зменшити витрату води. Вам може знадобитися фахівець, який відремонтує все, і якщо витік спричинить значне пошкодження поверхні, вам, можливо, знадобиться капітальний ремонт цієї ділянки.

Якщо ви усуваєте протікання самостійно, ретельно висушіть всю територію та замініть мокру запліснявілу ізоляцію або суху. Якщо це незначне протікання, спробуйте використовувати клоччя для кранів, стелі, водопровідних каналів, стоків, ванн та інших сантехнічних приладів. Використовуйте захист від вітру для вікон та дверей.


Вирішення проблем зайвої вологи у приміщенні

Спочатку переконайтеся, що ваш дім має відповідний бар’єр, щоб запобігти проникненню вологи у ваш будинок та підвищення рівня вологості. Якщо у вашому домі є підвал, грунтова підлога повинна бути покрита поліетиленовим грунтовим покриттям. Але переконайтеся, що грунт сухий, і перед встановленням бар’єру немає стоячої води. Якщо потрібно, використовуйте вентилятори, щоб повністю висушити ділянку.

Ви також можете використовувати вентилятори для контролю вологи, особливо в кухні та ванних кімнатах. Обов’язково перевірте, чи вентилятори виходять безпосередньо назовні. Іноді вентиляційні канали для сушіння одягу стають пошкодженими або забитими ворсом. Якщо сушильний канал не працює належним чином, це може бути небезпечно і створювати більш високий рівень вологості у вашому домі. Очищайте вентиляційні канали щонайменше один раз на рік.

Витоки повітря також можуть сприяти вологості у вашому домі. У вітряний день протестуйте свій дім на витоки повітря, утримуючи запалену свічку біля ваших вікон, дверей, електричних коробок, світильників, електричних розеток, стельових світильників, мансардних люків та інших місць, де повітря може потрапляти в дім. Якщо полум’я рухається по горизонталі, ви виявили витік повітря. Ви можете скористатись нашим порадами, щоб навчитися усувати витоки повітря.


Усунення загрози вологості та цвілі не тільки зробить ваш будинок більш комфортним та енергоефективним, але також допоможе зберегти вашу сім’ю здоровою та поліпшити структурну стійкість вашого будинку. Знизьте вологість у приміщенні, встановивши поліетиленову бар’єр в місцях просочування води, використовуючи вентилятори у кухнях і ванних кімнатах, а також ущільнюйте витоки повітря.

Як заощадити на опаленні дізнайтеся від Energy Consulting. Професійний енергоаудит та тепловізійна зйомка – надійний спосіб дізнатися чи ефективно ви опалюєте приміщення. Для більш детальної інформації та консультацій звертайтеся до нас по телефонах вказаних на сайті, або пишіть нам на пошту.

© 2019 Smarty.