Як вибрати ефективний водонагрівач?

Енергоаудит Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ

Якщо у вас зламався водонагрівач або ви думаєте про покупку нового, пропонуємо вам короткий огляд цих пристроїв. Є багато варіантів, які ще й можуть допомогти заощаджувати. Інвестування в більш енергоефективний водонагрівач може заощадити вам гроші в довгостроковій перспективі.

Насправді нагрівання води є другою за величиною витратою у вашому домі, що складає 14-18% ваших комунальних послуг. Таким чином, слід відповідально поставитися до вибору нагрівального пристрою.


Види водонагрівачів

Накопичувальний бойлер

Такий водонагрівач має резервуар для гарячої води і працює, випускаючи гарячу воду з верхньої частини резервуара, коли ви вмикаєте кран для гарячої води. Холодна вода заповнює дно резервуара після використання. Термін експлуатації в середньому 10-15 років. Перевагою є доступна вартість покупки, дозволяє одночасно в кількох місцях використовувати гарячу воду. Але вони не надто енергоефективні, адже витрачають енергію навіть тоді, коли ви гарячою водою не користуєтеся, постійно підтримуючи її температуру.

Проточний водонагрівач

Забезпечують гарячу воду, уникаючи теплових втрат у режимі очікування. Термін експлуатації близько 20 років. На 8% -34% більш ефективні, ніж водонагрівачі з резервуарами для гарячої води. Мають нижчі експлуатаційні витрати. Коштують значно дорожче. Випуск гарячої води обмежений приблизно 7-14 літрів за хвилину. Якщо потреба у гарячій воді є високою, може знадобитися декілька обігрівачів. Здатні забезпечити гарячою водою тільки одну точку водорозбору.

Система сонячного водопостачання

Системи сонячного водопостачання має резервуари для зберігання води та сонячні колектори. Є два типи сонячних водонагріваючих систем: активні, що мають циркуляційні насоси та елементи керування, а також пасивні, які їх не мають. Термін експлуатації близько 20 років. На 50% більша ефективність, ніж газові / електричні водонагрівачі. Може використовуватися в будь-якому кліматі, а сонячне світло – це безкоштовний і відновлюваний ресурс. Висока собівартість. Може знадобитися додаткова система нагріву води для днів з високою потребою в гарячій воді. Сонячні водонагрівачі поки не дуже поширені.

Газовий водонагрівач

Газові водонагрівачі працюють газі. Газ – це досить дешеве паливо, але воно має один істотний недолік – газ пожежонебезпечний і вибухонебезпечний. При встановленні газових водонагрівачів потрібно дотримуватися інструкцій та правил, згідно з якими, для видалення продуктів згоряння газу повинен бути передбачений димохід. Термін експлуатації близько 10-15 років.

Тепловий насос

Теплові насоси використовують електроенергію для переміщення тепла з одного місця в інше, а не безпосередньо на виробництво тепла. Щоб перемістити тепло, теплові насоси працюють як холодильник у зворотному напрямку. Термін експлуатації 10-15 років. В 2-3 рази більш енергоефективніші, ніж звичайні водонагрівачі. Тепловий насос не тільки економить гроші, але й береже здоров’я власникам будинку – теплові насоси вибухово- і пожежобезпечні.

Підібрати собі правильний водонагрівач можна в наших партнерів тут.


Як зменшити рахунки за нагрівання води

Щоб зменшити рахунки за комунальні послуги, ви також можете спробувати деякі з наших порад з енергозбереження.

  • Встановіть душ з низьким рівнем потоку. Він коштує недорого, але забезпечує економію води в межах 25-60%.
  • Використовуйте менше гарячої води. Це здається очевидним, але існує так багато способів скорочення використання гарячої води, наприклад, миття рук холодною водою влітку.
  • Знизьте температуру на вашому водонагрівачі. Зменшення температури може щорічно зберігати від 10 до 25%.
  • Купуйте енергоефективні прилади нового покоління. За їх допомогою зменшується споживання води та електрики на кожне навантаження.
  • Ізолюйте ваш водонагрівач та труби гарячої води. Разом ізолюючи резервуар для води (якщо він старий) і труби можна заощадити електрику.

Компанія Energy Consulting надає послуги енергоаудиту та тепловізійної зйомки. Ціни на наші послуги можна переглянути тут. Маєте питання? Телефонуйте до нас, раді допомогти вам! Працюємо по Львівській, Івано-Франківській та Тернопільській областях.

© 2019 Smarty.