Як вибрати енергоефективну лампочку

Енергоаудит Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ

Якщо ви іноді почуває себе незручно, якщо стоїте у магазині, і дивиться на велику стійку з лампочками, намагаючись зрозуміти всі варіанти освітлення, тоді перегляньте цей матеріал. Останніми роками все більшою популярністю користуються енергозберігаючі лампи розжарювання, лампами CFL та світлодіодні лампочки, які можна придбати у більшості роздрібних магазинах та супермаркетах. Всі вони більш енергоефективні, ніж традиційні лампочки розжарювання, а оновлення 15 неефективних ламп розжарювання у вашому будинку може заощадити близько 1500 грн на рік.


Як вибрати лампочку

Ви, мабуть, знаєте, що коли ви купуєте енергоефективні лампочки, найважливішим є порівняння люменів, щоб переконатися, що ви отримаєте ту кількість світла або рівень яскравості, який ви хочете. Більше люменів означає, що це яскраве світло; менша кількість люменів означає, що це світло більш біле.

Яскравість або рівень освітлення у вашому домі може сильно відрізнятися, тому ось правило:

  • Щоб замінити 100-ватну (W) лампу розжарювання, шукайте лампочку, яка дає вам близько 1600 люмен. Якщо ви хочете не таке яскраве світло, шукайте менше люменів; якщо ви віддаєте перевагу яскравішому світлу, шукайте більше люменів.
  • Замініть 75 Вт лампочку на енергозберігаючу лампу, яка дає близько 1100 люмен.
  • Замініть 60 Вт лампочку на енергозберігаючу лампочку, яка дає вам близько 800 люмен.
  • Замініть 40 Вт лампочку на енергозберігаючу лампочку, яка дає вам близько 450 люмен.

Щоб допомогти таким людям, як ви, краще зрозуміти перехід від ватів до люменів, уважно читайте етикетку для лампочок в магазині. Обов’язково консультуйтеся з продавцями – це допоможе придбати лампочки, які вам підійдуть.

Уважне прочитання етикетки допоможе споживачам зрозуміти, що ви дійсно купуєте. На етикетці вказано люмени (або яскравість) лампочки, оцінювані експлуатаційні витрати на рік та колір світла (від теплого / жовтуватого, білого до прохолодного / синього).

Відомо, що до 30 % електроенергії втрачається на освітлення приміщень, у яких відсутні люди. Тому не забувайте вимикати світло коли виходите з кімнати!

Для отримання додаткової інформації про енергозберігаюче освітлення перегляньте блог компанії Energy Consulting. Дізнайтеся про нові стандарти освітлення та про те, як вони впливають на вас та освітлення вашого житла. Дізнайтеся, як придбати енергоефективне освітлення.


Отримайте відповіді на поширені питання з енергозбереження. Звертайтеся в Energy Consulting для отримання кваліфікованого енергоаудиту та тепловізійної зйомки. Працюємо по Львівській, Івано-Франківській і Тернопільській областях, також можливі індивідуальні замовлення в інших регіонах України.

© 2019 Smarty.