Як заощадити енергію на кухні протягом літа

Енергоаудит Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ

Як влітку не перетворити свою кухню на сауну, але при цьому повноцінно харчуватися та економити енергію? Одного дня ви можете замовити доставку піци. Ще один день можна піти поїсти в кафе (ну, насправді, кілька днів). Наступного дня можна придбати готову їжу в супермаркеті, або таку, що готується кілька хвилин в мікрохвильовці. Але рано чи пізно ви захочете приготувати повноцінну їжу: справжній кулінарний шедевр в своєму будинку, зроблений з нуля, використовуючи натуральні інгредієнти.

Навіть коли надворі спека, іноді все одно хочеться хорошої гарячої їжі. Але що робити, коли ви нарешті втомилися від гриля, але ненавидите ідею вмикання духовки? Є кілька простих, практичних рішень, які можна зробити, щоб зменшити енергетичне навантаження на вашій кухні, а також деякі поради, які допоможуть зробити весь будинок більш комфортним, тому вам не доведеться шукати найближчий ресторан чи вмикати кондиціонер.


Поради для духовки

  • Обмежте попереднє нагрівання. Попереднє нагрівання духовки абсолютно необхідно, якщо ви випікаєте хліб, пиріг або будь-які продукти, які вимагають підйому тіста (інакше вони не піднімуться належним чином). Багато духовок мають дисплей, який відраховує час попереднього нагріву, і це лише 6 хвилин. Однак, якщо б ви дотримувалися вказівок рецепту випічки, то мали б увімкнути духовку на 30 хвилин або й більше, перш ніж вам це потрібно – це набагато більше часу нагрівання духовки. Якщо у вашій духовці немає цього дисплея, використовуйте термометр для духовки, щоб ви могли побачити, коли вона готова до випікання.
  • Якщо ви готуєте лазанью або щось подібне, вам не доведеться чекати, доки повністю не буде нагріта духовка, але майте на увазі, що якщо вона не відповідає потрібній температурі, це може збільшити час приготування і компенсувати будь-який час, який ви заощадите, на попереднє нагрівання.
  • Закрийте двері. Кожного разу, коли ви відкриваєте дверцята духовки, температура духовки може падати на кілька градусів. Уникайте витрати енергії, використовуючи підсвічування або таймер. Можна використовувати цифровий таймер.
  • Використовуйте м’ясний термометр. Хочете смажити щось? Інвестуйте у м’ясний термометр: вони можуть використовуватися і для духовки, і, як правило, включають в себе цифровий вимірювач, який показує вам, яку температуру має м’ясо. Це зменшить потребу відкрити дверцята духовки під час готування.
  • Очистіть дверну пломбу. Використовуйте кухонні знежирювальні засоби та обережно очищуйте ущільнення на дверцятах духовки, щоб вони зберігали максимальну кількість тепла.

Поради для холодильника

  • Прикрийте їжу. Ваш компресор холодильника працюватиме потужніше, щоб охолодити вологе повітря, а прикриті продукти обмежують випаровування вологи. І, звичайно, ваш холодильник не буде пахнути різною їжею.
  • Очищайте задню панель холодильника. Робіть це щорічно: чистіть від пилу задню панель холодильника. Це допомагає швидше охолоджувати компресор і вмикати його рідше, зменшуючи споживання енергії та подовжуючи термін служби пристрою.

Додаткові поради

  • Використовуйте інші прилади. Крім мікрохвильових печей, не забувайте про тостери або конвекційні плити, повільноварки та скороварки. Ці зручні прилади використовують менше енергії та створюють менше тепла, ніж стандартна духовка.
  • Використовуйте вентилятори. Стельовий вентилятор на кухні або в їдальні буде циркулювати повітря і тримати вас більш комфортно. Ви можете встановити вентилятори в будинку або на горищі, щоб гаряче повітря рухалося вгору з вашого будинку.
  • Використовуйте енергоефективне освітлення. Замініть лампочки розжарювання, вбудовані світильники та підсвічування на кухні, використовуючи CFL або світлодіодне освітлення у вашій кухні (не кажучи вже про решту будинку). Ці енергозберігаючі лампи використовують набагато менше енергії та забезпечують менше тепла: лампи розжарювання виділяють 90% їхньої енергії в якості тепла, а КЛЛ випускають менше. Світлодіоди майже не виділяють тепла.

Замовляйте енергоаудит приватного житла, громадських та комерційних будівель. Дивіться вартість наших послуг. Для більш детальної інформації та консультацій звертайтеся до нас по телефонах вказаних на сайті, або пишіть нам на пошту.

© 2019 Smarty.