Як зберегти дах прохолодним?

Енергоаудит Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ

У цій статті ми розглянемо одну з популярних тем енергозбереження, прохолодні дахи. Традиційні темні кольорові покрівельні матеріали поглинають велику кількість сонячного світла, що, у свою чергу, переносить тепло в будівлю. Прохолодні дахи використовують світлі, відбиваючі матеріали для регулювання температури будівлі без збільшення попиту на електроенергію, що може призвести до економії енергії до 10-15%.


Енергоефективний дах

Якщо ви хочете мати ефективний дах, необхідно підібрати відповідний ізолюючий матеріал. Зазвичай використовується мінеральна вата або скло. Щоб захистити простір даху від перегрівання, необхідно використовувати діафрагму. Наступним кроком є вибір матеріалу покриття, властивості якого дозволять скоротити втрати тепла.

Хороший тип покриття для даху працює в двох напрямках – зменшує втрати енергії взимку, а влітку захищає горище від перегрівання. Якщо ви не хочете отримувати великі рахунки за опалення взимку, то повинні вже на стадії проекту задуматися про те, з чого буде зроблений дах вашого будинку. Пам’ятайте, що інвестиції в дах матимуть довгостроковий характер.

Прохолодні покрівлі також можуть зменшити ефект “теплового острова” у містах та передмістях, явище, яке виробляє більш високі температури в густонаселених районах, внаслідок великих змін ландшафту, а також пов’язаних із викидами смогу та вуглецю.

В наші дні оформлення будівель “зеленими дахами” стає особливо популярним в містах і мегаполісах Європи. Зелені дахи, на яких росте рослинність, встановлюються з метою отримання декількох переваг, включаючи зменшення споживання енергії, зменшення забруднення повітря та викидів парникових газів, а також підвищення якості води. В Україні “зелені дахи” не такі популярні, тому, що культура ландшафтного дизайну ще тільки на своїх початкових етапах, а також відсутність стимулів з боку держави. Так, наприклад, в деяких районах Німеччини, при будівництві зеленого даху міський бюджет покриває до 30% витрат.

Для отримання додаткової інформації про енергозбереження в будинку, відвідайте наш блог ІННІТІ Енерджі Консалтинг.


Практично будь-який будинок можна зробити енергоефективним. Звертайтеся в ІННІТІ Енерджі Консалтинг та отримуйте професійні рішення від наших працівників. Виконуємо утеплення, тепловізійну зйомку, енергоаудит. Працюємо по Львівській, Івано-Франківській і Тернопільській областях, також можливі індивідуальні замовлення в інших регіонах України.

© 2019 Smarty.