Зміна клімату на планеті

Енергоаудит Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ

Пам’ятаєте відомий фільм “Післязавтра”? Голлівуд давно зрозумів, що аудиторія охоче спостерігає за тим, як головні герої живуть на межі небезпеки, як результат якоїсь непримиренної сили природи. Найкращі фільми про стихійні лиха створюють відчуття небезпеки та загибелі, які одночасно лякають і розважаються. Близькість майбутньої смерті завжди є критичним чинником. Часовий тариф обов’язково поєднується з максимальним драматичним ефектом.

Повертаючись у реальній світ, ми трохи схожі на легендарну жабу, яка сидить у горщику з водою, що повільно нагрівається, і думає, чи варто вистрибнути чи ні. Зміна клімату до цих пір не призвела до того, що незаперечний момент є достатньою загрозою, що створить незмінне почуття нагальної необхідності вжити заходів.


Чи маємо ми турбуватися?

Проте картини скорочення арктичної льодової шапки та відступаючих льодовиків дають достатньо доказів глобального потепління. Під час топлення плаваючий арктичний лід не впливає на рівень моря, льодовики, що плавляться на суші, течуть у море і призведуть до зростання рівня моря в усьому світі. Якщо б два найважливіші льодовики, а саме Гренландія та Антарктида повністю розтанули, рівень моря може зрости більш ніж на 60 метрів. З огляду на цю драматичну втрату арктичного льоду, чому ще не всі стурбовані нестабільністю цих двох гігантських льодовиків? Хоча в звіті ООН про атмосферу передбачається, що температура може піднятися на 2 ° С-5 ° С, а рівень моря до кінця цього століття збільшиться з 0,5 млн. до 0,8 млн.

NASA спокійно спостерігала за цими двома льодовиками з космосу з 2003 року. За цей період Гренландія нещодавно втрачала лід у середньому на 280 мільярдів тонн на рік. Це еквівалентно тому, що охоплює весь острів Ірландії з 4-метровим шаром льоду, що дозволяє сповзати в море кожного року. Дані показують, що швидкість, з якою зникає лід, збільшується і може збільшитися в десять раз, коли механізми зворотного зв’язку стають сильнішими. Вчені NASA стверджують, що обидва льодовики можуть сприяти зростанню рівня моря на 3 метри до 2065 року, що суттєво зменшує терміни зміни.


Навіть НАСА має момент OMG

Ці вимірювані втрати льоду були досить тривожні, щоб переконати НАСА розпочати проект “Океани, що плавиться в Гренландії” (O.M.G.). Цей проект розпочався у 2015 році і буде намагатися створити найбільш точну модель процесу плавлення льодовика Гренландії. Вона включає в себе детальні вимірювання географії, товщини льоду, потоків водних потоків, льодовикових річок, температур, форм фіордів тощо. Ця робота може кардинально змінити нашу точку зору на зміну клімату.

Потім ці методи можуть бути застосовані до великого антарктичного льодовика, який вже демонструє ознаки буття у біді. Вчені затамували дихання, оскільки в товщі 350-метрового льодовикового шельфу утворилася гігантська тріщина площею 180 км, яка загрожує звільнити айсберг розміром округу Майо. І ні, це не сюжет фільму Стівена Спілберга. Існують побоювання, що плаваючий льодовик льоду, відірветься, щоб повністю розкрити льодовики, які є на землі. Не маючи нічого, щоб їх утримувало, ці величезні льодовики можуть, нарешті, почати рух і може розвинутися імпульс, який не зупиниться.


Яка ваша роль у зміні клімату?

Якщо ви прочитали це, то цілком можете подумати: “Ну, це було похмуре читання, зараз явно надто пізно це зупинити” або “Звичайно, НАСА має це контролювати”. Реальність полягає в тому, що ми не можемо залишити це на NASA і, швидше за все, це не буде як у голлівудському фільмі.

Натомість, ми самі повинні стикатися з жорсткою реальністю зміни клімату. Почнемо з того, що ми зменшимо кількість енергії, яку ми використовуємо в нашому повсякденному житті, зменшуючи використання викопного палива та пов’язаних із ним викидів двоокису вуглецю і відіграючи свою роль у переході на чисту енергію. Факторинг енергоспоживання повинен стати кумулятивною звичкою для нації, і всім нам потрібно починати задавати наступні питання:

  • Як я можу інвестувати в свій будинок, щоб забезпечити майбутнє планети?
  • Чи повинен я вважати електромобіль як перспективу нового автомобіля?
  • Де купити на ринку найбільш енергоефективні прилади?
  • Як я можу допомогти своєму роботодавцю бути більш енергоефективним?
  • Що я можу зробити для свого міста?

У цей самий момент ми терміново повинні взяти на себе зобов’язання грати нашу індивідуальну роль у боротьбі зі зміною клімату. Багато порад читайте в нашому блозі.


Компанія ІННІТІ Енерджі Консалтинг пропонує вам комплексні заходи для збереження енергії. Ознайомтеся з вартістю енергоаудиту та тепловізійної зйомки. Для більш детальної інформації та консультацій звертайтеся до нас по телефонах вказаних на сайті, або пишіть нам на пошту.

© 2019 Smarty.